Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 15:11
RZESZÓW INFO
Reklama

Rzeszów

Młodzi zmieniają świat cyfrowy seniorów. Chatbot z Rzeszowa może stać się przełomem
Młodzi zmieniają świat cyfrowy seniorów. Chatbot z Rzeszowa może stać się przełomem
Uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie udowadniają, że nowoczesne technologie mogą mieć realny wpływ na życie społeczne. Stworzyli „Asystenta Seniora” – chatbota, który ma pomóc starszym osobom bezpiecznie poruszać się w internecie i chronić ich przed cyberzagrożeniami. Projekt powstał w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii, która promuje praktyczne działania społeczne realizowane przez młodzież. Wykorzystując rozwiązania Pola.ai oraz Infobase.ai, uczniowie stworzyli narzędzie, które nie tylko edukuje, ale również wspiera seniorów w codziennym korzystaniu z technologii. 14.04.2026 11:33    1
Sąd Apelacyjny zmienił wyrok dla Wojciecha K., który zaatakował brata nożem
Sąd Apelacyjny zmienił wyrok dla Wojciecha K., który zaatakował brata nożem
Przez blisko cztery lata toczyła się batalia prawna w sprawie krwawego dramatu rodzinnego, do którego doszło w sercu Bieszczad. Wojciech K., który podczas nocnej kłótni ugodził nożem swojego brata, usłyszał właśnie prawomocny wyrok. Sąd Apelacyjny w Rzeszowie zdecydował o zmianie kwalifikacji czynu – oskarżony nie odpowie za usiłowanie zabójstwa, lecz za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 14.04.2026 09:01    1
Powstanie Centrum ElektroEkologii w Rzeszowie
Powstanie Centrum ElektroEkologii w Rzeszowie
W Rzeszowie powstanie filia ogólnopolskiego Centrum ElektroEkologii – nowoczesnej przestrzeni edukacyjnej, w której młodzi ludzie będą zdobywać praktyczną wiedzę o elektroodpadach i gospodarce obiegu zamkniętego. Wartość projektu przekracza 5 mln zł, a jego realizacja potrwa do końca 2028 roku. Umowę w tej sprawie podpisano w poniedziałek w rzeszowskim Ratuszu. W przedsięwzięciu uczestniczy pięciu partnerów: ElektroEko S.A., UNEP/GRID-Warszawa, Samsung, Miasto Rzeszów oraz Neweconomy Sp. z o.o. 13.04.2026 16:56
Lekarz z Rzeszowa przebiegł półmaraton w garniturze. Wszystko dla małego Antosia
Lekarz z Rzeszowa przebiegł półmaraton w garniturze. Wszystko dla małego Antosia
Spore poruszenie wywołał lekarz rodzinny Marcin Król, który na co dzień dzieli się w mediach społecznościowych kulisami pracy w gabinecie oraz dbałością o zdrowie i kondycję. Podczas 19. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego postanowił zrobić coś więcej niż tylko przebiec dystans – pobiegł dla konkretnego chłopca, Antosia, chorego na dystrofię mięśniową Duchenne’a. 13.04.2026 09:02    3
Rewelacyjny występ judoków z Rzeszowa w Bytomiu. Ośmiu zawodników pojedzie na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży
Rewelacyjny występ judoków z Rzeszowa w Bytomiu. Ośmiu zawodników pojedzie na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży
Znakomite wiadomości napłynęły z Bytomia dla kibiców sportów walki w regionie. Podczas Mistrzostw Regionu IV, rozegranych w Hali Czarnych Bytom, zawodnicy Akademii Judo Rzeszów zaprezentowali świetną formę, zapewniając sobie liczne kwalifikacje do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. 13.04.2026 08:34    1
KOMENTARZE
Autor komentarza: Jewremi Treść komentarza: a plażu dla naturystów tam budiet ? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:09 Źródło komentarza: Oddalone od Rzeszowa o 20 km. Lazurowe Wybrzeże startuje w piątek Autor komentarza: Ziomeks Treść komentarza: Mandaty powinny być adekwatne do zarobków, wtedy by się nauczyli jeździć i bardziej by respektowali wykroczenia. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 17:05 Źródło komentarza: Jan R. szaleje po podkarpackich drogach! Najpierw rozbił Scanię na S19, teraz o mało nie zabił kursantki z "eLki" na A4! [WIDEO] Autor komentarza: Ania Treść komentarza: Bardzo mądry człowiek miał swoje zdanie Data dodania komentarza: 24.06.2026, 23:05 Źródło komentarza: Andrzej Szlachta zawieszony przez PiS. To konsekwencja głosowania ws. prezydenta Rzeszowa Autor komentarza: Kamil Treść komentarza: Zawsze możesz wyjechać do pięknych Niemiec, czy za Ural, zamiast tutaj żale wylewac i obrażać Polaków. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 12:41 Źródło komentarza: Brutalna bijatyka w regionie. Sześciu obcokrajowców rannych! Autor komentarza: Patriota Treść komentarza: Pewnie wolał byś żeby było jak we Francji albo Anglii, ale tu jest Polska, i dobrze wiesz że bez strachu ze strony imigrantów to sami gwałci ile i mordercy by wjeżdżali, bardzo dobrze się chłopaki zachowały, co tamci imigranci robili w nocy na ulicy? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 11:43 Źródło komentarza: Brutalna bijatyka w regionie. Sześciu obcokrajowców rannych! Autor komentarza: stalowy Treść komentarza: Niestety, polacy to bydło. Od wieków to samo. Tak wiele nienawiści jest w tym społeczeństwie, że budzi to we mnie obrzydzenie i strach. Wstyd mi za mój kraj. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 09:21 Źródło komentarza: Brutalna bijatyka w regionie. Sześciu obcokrajowców rannych!
Reklama
Reklama