Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Studio Rzeszów Info

Sonda uliczna, GDZIE TE LODY W RZESZOWIE? 10.04.2024r.
Sonda uliczna, GDZIE TE LODY W RZESZOWIE? 10.04.2024r.

Ostatnio nasze miasto rozpromieniło piękne wiosenne słońce! I jak to wiosenne słońce, nie mogło zabraknąć lodów! Wybraliśmy się więc z kamerą na rzeszowskie deptaki, żeby zapytać mieszkańców, gdzie można skosztować najlepszych lodów i jaki jest ich ulubiony smak. A ponieważ to środa – taki mały piątek – postanowiliśmy też zapytać, gdzie mieszkańcy lubią spędzać swój wolny czas. Zobaczcie sami!

10.04.2024 14:54
Szybkie 10: Prawo i Sprawiedliwość
Szybkie 10: Prawo i Sprawiedliwość

Przed nami wybory samorządowe! To ostatni moment, aby dokonać decyzji na kogo oddamy swój głos. W programie "Szybkie 10" nasz redaktor Szymon Szurlej zadaje kandydatom do Rady Miasta dziesięć szybkich i ważnych pytań dotyczących ich postulatów, planów na rozwój miasta i oceny naszego miasta. Dziś przyszedł czas na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Sprawdź, co nam odpowiedzieli.

04.04.2024 17:00
Szybkie 10: Razem Dla Rzeszowa.
Szybkie 10: Razem Dla Rzeszowa.

Przed nami wybory samorządowe! To ostatni moment, aby dokonać decyzji na kogo oddamy swój głos. W programie "Szybkie 10" nasz redaktor Szymon Szurlej zadaje kandydatom do Rady Miasta dziesięć szybkich i ważnych pytań dotyczących ich postulatów, planów na rozwój miasta i oceny naszego miasta. Dziś prezentujemy sylwetki kandydatów z ramienia Stowarzyszenia Razem dla Rzeszowa. Sprawdź, co nam odpowiedzieli!

03.04.2024 15:00
SZYBKIE 10: Koalicja Obywatelska.
SZYBKIE 10: Koalicja Obywatelska.

Przed nami wybory samorządowe! To ostatni moment, aby dokonać decyzji na kogo oddamy swój głos. W programie "Szybkie 10" nasz redaktor Szymon Szurlej zadaje kandydatom do Rady Miasta dziesięć szybkich i ważnych pytań dotyczących ich postulatów, planów na rozwój miasta i oceny naszego miasta. W pierwszym odcinku poznajemy kandydatów Koalicji Obywatelskiej. Sprawdź, co nam odpowiedzieli!

02.04.2024 15:00
Poznajmy Powiat Rzeszowski. Odcinek 10. 28.03.2024 r.
Poznajmy Powiat Rzeszowski. Odcinek 10. 28.03.2024 r.

Właśnie opublikowaliśmy nowy odcinek z serii "Poznajmy Powiat Rzeszowski", tym razem zabierając Was w podróż do serca naszego gospodarczego rozkwitu - Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” im. dr Grażyny Gęsickiej. Przez ostatnie 7 lat, jako pracownik a później dyrektor wydziału odpowiedzialny za ten obszar, miałem przyjemność współtworzyć miejsce, które dzisiaj jest gospodarczym centrum naszego powiatu i stanowi tętniącą przedsiębiorczością wizytówkę nie tylko dla naszej społeczności, ale i całego Podkarpacia. Park to dom dla prawdziwych liderów innowacji, produkujących zaawansowane technologicznie dobra w branżach od lotniczej po e-mobilność. Dzięki naszym wspólnym staraniom, stworzyliśmy tutaj zagłębie możliwości, tworząc blisko 4000 nowych miejsc pracy. Celem naszego odcinka było nie tylko pokazanie osiągnięć parku, ale także podkreślenie, jak ważna jest ścisła współpraca samorządowców i społeczności lokalnej w kreowaniu przestrzeni sprzyjającej rozwojowi przedsiębiorczości. Przyłączcie się do nas i zobaczcie, jak z odwagą i innowacyjnością kształtujemy przyszłość Powiatu Rzeszowskiego. Dziękujemy za każdą chwilę spędzoną razem podczas oglądania "Poznajmy Powiat Rzeszowski". Zapraszamy do dzielenia się wrażeniami i komentarzami!

28.03.2024 12:00
XCIV sesja Rady Miasta - ostatnia przed wyborami samorządowymi
XCIV sesja Rady Miasta - ostatnia przed wyborami samorządowymi

Za nami XCIV sesja Rady Miasta Rzeszowa - była to ostatnia sesja przed wyborami samorządowymi! Zapytaliśmy radnych o najważniejsze punkty porządku obrad oraz poprosiliśmy o podsumowanie tej kończącej się kadencji.

27.03.2024 19:00
Sonda uliczna - jak mieszkańcy oceniają rozwój naszego miasta
Sonda uliczna - jak mieszkańcy oceniają rozwój naszego miasta

Z kamerą wśród mieszkańców naszego pięknego miasta! Dziś prezentujemy wyniki sondy miejskiej przeprowadzonej w sercu Rzeszowa! Chcemy poznać Wasze opinie na temat rozwoju naszego miasta w ostatnich latach oraz dowiedzieć się, jaka inwestycja jest najbliższa Waszemu sercu! Czym dla Ciebie jest Rzeszów? Jak oceniasz nasz rozwój w ostatnich latach? A może masz jakieś konkretne pomysły na inwestycje, które chciałbyś/chciałabyś zobaczyć w naszym mieście? W komentarzach czekamy na Wasze opinie i sugestie!

26.03.2024 17:00    1
Minął Tydzień w Rzeszów Info. 25.03.2024 r.
Minął Tydzień w Rzeszów Info. 25.03.2024 r.

W dzisiejszym programie "Minął tydzień w Rzeszów Info" gościem Tomasza Pajęckiego była Krystyna Wróblewska. Rozmowa koncentrowała się wokół kwestii dotyczących bezpieczeństwa, konieczności stworzenia zasad funkcjonowania Obrony Cywilnej, kwestii schronów itd. Istotnym elementem rozmowy była również sprawa schronów w Rzeszowie.

25.03.2024 17:58
Kazimierz JAWORSKI o aferze fotowoltaicznej
Kazimierz JAWORSKI o aferze fotowoltaicznej

Dziś w Rozmowach w Rzeszów Info gościmy bohatera ostatniej afery fotowoltaicznej - Kazimierza Jaworskiego - byłego Senatora RP i byłego Członka PiS. Jeśli jesteś ciekawy: - Jakie było finansowanie projektu sieci fotowoltaicznych?! - Jak przebiegała współpraca z Przemyską Kurią?! - Kto niespodziewanie zakończył wieloletnią współpracę?! Zapraszamy do oglądania.

22.03.2024 14:00
Poznajmy Powiat Rzeszowski. Odcinek 9. 21.03.2024 r.
Poznajmy Powiat Rzeszowski. Odcinek 9. 21.03.2024 r.

Witajcie na pokładzie kolejnego odcinka "Poznajmy Powiat Rzeszowski"! Dzisiaj wędrujemy po korytarzach Wydziału Komunikacji i Transportu Zbiorowego, sercu ruchu drogowego naszej wspólnoty. To tutaj, w epicentrum życia publicznego, nasze starostwo skupia się na strategicznym zadaniu - zarządzaniu komunikacją i transportem zbiorowym. Zastanawiacie się nad skala? Ponad 134 000 spraw w jednym roku! Od rejestracji pojazdów po obsługę wniosków online. Nasza współpraca z Związkiem Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” w Rzeszowie przynosi konkretne owoce - ponad 46 tys. km pokonanych w 2022 na 4 liniach komunikacyjnych, służąc blisko 28 tys. pasażerów. A inwestycje? Nie ustajemy! Wprowadzenie systemu internetowej rezerwacji wizyt to tylko jeden z kroków ku nowocześniejszej komunikacji. Każdy z Was może to łatwo sprawdzić i skorzystać. Pamiętajcie, w Powiecie Rzeszowskim transport to nie tylko liczby i procedury. To przede wszystkim ludzie i ich codzienne potrzeby. Naszym celem jest zapewnienie dostępu do szybkich, sprawnych i bezpiecznych środków transportu, co idzie w parze z jakością dróg i infrastruktury. Rozwój równa się nowoczesna komunikacja. Wciąż jest wiele do zrobienia, ale z dobrą wolą i dostępnymi środkami, wspólnie nie zostaniemy w tyle. Dzięki, że jesteście z nami i do zobaczenia w następnym odcinku "Poznajmy Powiat Rzeszowski". Do zobaczenia!

21.03.2024 16:00
Minął Tydzień w Rzeszów Info. 20.03.2024 r.
Minął Tydzień w Rzeszów Info. 20.03.2024 r.

Dziś "Minął Tydzień" w Rzeszów Info wyjątkowo w środę, a to za sprawą wyjątkowych gości: byłego siatkarza, mistrza Świata i Europy - Krzysztofa Ignaczaka, który aktualnie jako niezależny kandydat startuje na Radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego i prof. dr hab. Krzysztofa Bochenka - Dyrektora Instytutu Filozofii na Uniwersytecie Rzeszowskim. Nasi wyjątkowi goście poruszyli tematy ważnych inwestycji, finansowania sportu przez podmioty państwowe oraz prywatnych przedsiębiorców oraz porozmawiali o tym, co należy zrobić, by mieszkańcom Rzeszowa i nie tylko żyło się lepiej. Zachęcamy do oglądania!

20.03.2024 17:00
Studio Wyborcze. 20.03.2024. Waldemar Szumny i Krystyna Wróblewska
Studio Wyborcze. 20.03.2024. Waldemar Szumny i Krystyna Wróblewska

Dziś w naszym studio mieliśmy przyjemność gościć kandydata na prezydenta miasta Rzeszowa - Waldemara Szumnego i Krystynę Wróblewską, która ubiega się o miejsce do Rady Miasta. W studiu wyborczym pytamy kandydatów na prezydenta i tych ubiegających się do rady miasta, dlaczego to właśnie na nich warto oddać swój głos. Mamy nadzieję, że ułatwi Wam to, drodzy Widzowie, wybranie przyszłego zarządu zgodnie z Waszymi wartościami i ideami. Zachęcamy do oglądania!

20.03.2024 13:00
Poznajmy Powiat Rzeszowski. Odcinek 8. 14.03.2024 r.
Poznajmy Powiat Rzeszowski. Odcinek 8. 14.03.2024 r.

Dzisiaj, w naszej serii "Poznajmy Powiat Rzeszowski", zagłębiamy się w temat, który dotyczy każdego z nas - prawa konsumenta i nieodpłatnej pomocy prawnej. Stałem przed drzwiami miejsca, które każdy mieszkaniec naszego Powiatu powinien znać - biura Powiatowego Rzecznika Konsumentów przy ul. Grunwaldzka 15, Rzeszów, IV piętro, pokój 435. Tutaj każdy z Was może liczyć na bezpłatną pomoc prawną. Rzecznik Konsumentów walczy o Wasze prawa, pomagając rozwiązać spory z przedsiębiorcami. Pamiętajcie, że pomoc jest dostępna dla każdego, kto znajdzie się w potrzebie - wystarczy umówić się na spotkanie. Nie stać Cię na prawnika? Powiat rzeszowski oferuje pomoc poprzez 7 punktów nieodpłatnej pomocy prawnej. To oferta skierowana zarówno do osób prywatnych, jak i jednoosobowych przedsiębiorców. Pamiętajcie, prawo nie musi być skomplikowane, a pomoc jest na wyciągnięcie ręki. Budujmy razem społeczność, w której każdy czuje się bezpiecznie i wspierany. Dzięki za uwagę i do zobaczenia w następnym odcinku "Poznajmy Powiat Rzeszowski". - Krzysztof Jarosz

14.03.2024 12:00
Literacki Rzeszów. 13.03.2024 r.
Literacki Rzeszów. 13.03.2024 r.

W najnowszym odcinku "Literackiego Rzeszowa" mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli Rady Młodzieży przy Prezydencie Miasta Rzeszowa: Radka, Dominika i Karola. W rozmowie z Karoliną Winiarską, nasi goście podzielili się swoimi doświadczeniami i wkładem w działalność Rady, zdradzając skąd czerpią inspiracje do swoich inicjatyw. Ponadto, mieliśmy okazję dowiedzieć się więcej o ich literackich preferencjach, które kształtują nie tylko ich osobiste życie, ale także mają wpływ na kulturalne projekty realizowane w Rzeszowie. Odcinek zdradził wiele inspirujących historii o tym, jak literatura może łączyć ludzi i inicjować ważne zmiany społeczne. Zapraszamy do oglądania i dzielenia się Waszymi wrażeniami!

13.03.2024 12:14
Minął Tydzień w Rzeszów Info. 11.03.2024
Minął Tydzień w Rzeszów Info. 11.03.2024

"Minął tydzień w Rzeszów Info". Czas na rozmowę Tomasza Pajęckiego z samorządowcami - Krzysztofem Jaroszem z Boguchwały, Krzysztofem Gradem wójtem gminy Chmielnik oraz Tomaszem Skoczylasem z Głogowa Małopolskiego. Prowadzący wraz z goścmi porozmawiali o roli wyborów samorządowych dla lokalnych społeczności, możliwe inwestycje, współpracę trzech szczebli samorządu, a także o możliwości rozwoju aglomeracji rzeszowskiej.

11.03.2024 17:33
KOMENTARZE
Autor komentarza: BeciulaTreść komentarza: Tak na szybko to na pewno w dermokosmetykach na TR mam takie składniki, jak: ekstrakt z aloes, olejek mięty zielonej, glukonolakton, kwas laktobionowy, alantoina, bisabolol, ekstrakt z lukrecji, olej z glistnika, ekstrakt z ruszczyka kolczastego, ekstrakt z liści zielonej herbaty, ekstrakt z kasztanowca, ichtiol, tlenek cynku, lanolina itp.Data dodania komentarza: 04.12.2023, 15:52Źródło komentarza: Krem na naczynka – dlaczego warto zainwestować w ten produkt?Autor komentarza: wolskaTreść komentarza: czyli jakbys miala okreslic to co takie dobrego jest w tych kosmetykach ze maja one dzialac na naczynka??Data dodania komentarza: 23.11.2023, 11:24Źródło komentarza: Krem na naczynka – dlaczego warto zainwestować w ten produkt?Autor komentarza: KrystynaTreść komentarza: Chyba nikogo to nie zdziwiło...Czego innego chcieliście się spodziewać po człowieku będącym na usługach KaczyńskiegoData dodania komentarza: 07.11.2023, 02:21Źródło komentarza: Mogliśmy się tego spodziewać. Misja stworzenia rządu dla Morawieckiego. Orędzie Prezydenta RPAutor komentarza: BeciulaTreść komentarza: Sama mam problem z naczynkami tzn. mam rumień na nosie i policzkach przez to że choruję a trądzik różowaty i mi bardzo pomógł mi zestaw Acnerose, serum z trehalozą i serum antyoksydacyjne z witaminą c z Basiclab. Tam taki komplet i mi cera bardzo dobrze zareagowała na taką pielęgnację.Data dodania komentarza: 01.08.2023, 15:39Źródło komentarza: Krem na naczynka – dlaczego warto zainwestować w ten produkt?Autor komentarza: MaksTreść komentarza: Jacek Ćwięka o żadnym prześladowaniu nie powinien się wypowiadać,sam prześladował moją matkę po tym jak dowiedziała się że jest z niego kawał sku..wysyna i krętacza, po czym skończyła tę nikomu niepotrzebną znajomość, sam był klerykiem, człowiekiem który powinien mieć trochę opanowania i pokory , a postępował z kobietami jak z rzeczami które nic nie czują, traktował jak śmieci , nachodził, ubliżał i groził.Tacy ludzie powinni się trzymać z daleka od innych a już z pewnością od polityki.Data dodania komentarza: 11.12.2022, 22:45Źródło komentarza: Korona Konfederacji ws. ustawy o ochronie chrześcijan: Solidarna Polska wcale nie broni chrześcijanAutor komentarza: DarekTreść komentarza: Co mi z ojczyzny która mnie tak mocno ograbia z pieniędzy, daje kiepska służbę zdrowia gdzie trzeba i tak chodzić prywatnie, a moje ciężko wypracowane pieniądze jeszcze rozdaje na socjale dla. nierobów żeby kupić głosy? Pewnie. Zniszczyć komuś karierę albo życie bo przymus ćwiczeń wojskowych. A później być mięsem armatnim w starciu z przeszkoloną armią. To nie są lata 80 czy 90. Dzisiaj od tego są zawodowe armie armie, które też utrzymujemy z naszych podatków. Ja daje to, że pracuje w tym kraju, wyrabiam jego PKB i płace podatki które mam nadzieję, że też idą na armię zawodową, która ma nas bronić. W zamian oczekuje, że państwo mi to zapewni, a nie, że zmusi mnie do rzucenia wszystkiego bo ktoś ma widzimisię wysłać mnie do czołgania się w błocie. Może dajcie porównanie czy Niemcy albo USA też zabierają swoim obywatelom wolność w imię ćwiczeń wojskowych. Skoro tak zawsze chętnie się do zachodu porównujecie. Jak pan/pani redaktor taki chętny/chętna to można się zgłosić dobrowolnie.Data dodania komentarza: 09.12.2022, 10:51Źródło komentarza: Dlaczego młodzi ludzie nie chcą poboru do wojska?
Reklama Drukarnia Rzeszów