Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Studio Rzeszów Info

III Rzeszowskie Igrzyska Ratownicze
III Rzeszowskie Igrzyska Ratownicze

W ubiegły piątek w I Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie odbyły się szkolne igrzyska pierwszej pomocy.

13.06.2024 18:06
Minął Tydzień Rzeszów Info. Czy wschodnia granica się przesunie?! 10.06.2024r.
Minął Tydzień Rzeszów Info. Czy wschodnia granica się przesunie?! 10.06.2024r.

Dziś gośćmi Tomasza Pajęckiego w programie "Minął Tydzień Rzeszów Info" są doktor Ewa Leniart - posłanka na Sejm RP i doktor Paweł Bała - mecenas. Prowadzący porusza tematy minionych wyborów do Europarlamentu i napiętej sytuacji na wschodniej granicy, gdzie zginał polski żołnierz. Zachęcamy do oglądania!

10.06.2024 11:29
Minął Tydzień w Rzeszów Info. 27.05.2024 r.
Minął Tydzień w Rzeszów Info. 27.05.2024 r.

Dziś gościem Tomasza Pajęckiego w programie "Minął tydzień w Rzeszów-Info" jest prof. Henryk Pietrzak, psycholog społeczny, który dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat egzaminu dojrzałości, a także problemów bezpieczeństwa w regionie, a także w wymiarze globalnym.

27.05.2024 17:11    1
Literacki Rzeszów 13. Marta Niewczas
Literacki Rzeszów 13. Marta Niewczas

Zapraszamy na najnowszy odcinek programu "Literacki Rzeszów"! Tym razem naszym wyjątkowym gościem jest Marta Niewczas – sześciokrotna mistrzyni świata w karate tradycyjnym i radna miasta Rzeszowa. Podczas inspirującej rozmowy z Karoliną Winiarska. Autor Marta Niewczas (oznaczamy też) podzieli się z nami swoimi doświadczeniami łączenia pasji sportowej z życiem kulturalnym. Dowiecie się, jakie książki i autorzy miały wpływ na jej życie oraz jak widzi rolę literatury w rozwoju młodzieży.

21.05.2024 12:00
Literacki Rzeszów 9.  dr Paula Wieczorek
Literacki Rzeszów 9. dr Paula Wieczorek

Zapraszamy na kolejną odsłonę programu „Literacki Rzeszów”, w którym gościmy panią doktor Paulę Wieczorek - Prodziekana Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej ds. kierunku Filologia, która odpowiada na pytania Karoliny Winiarskiej. Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda nauczanie literatury angielskiej i jakie trendy literackie dominują obecnie w USA i Wielkiej Brytanii? Odkryjcie, które gatunki literackie cieszą się największą popularnością wśród studentów i jak nowoczesne metody nauczania wpływają na ich zaangażowanie. Pani doktor Paula Wieczorek dzieli się również swoimi ulubionymi dziełami literatury oraz opowiada o inspirujących projektach realizowanych na uczelni. Nie przegapcie tej fascynującej dyskusji, która z pewnością wzbogaci Wasze spojrzenie na literaturę i jej edukacyjną wartość.

09.05.2024 13:30
Sonda uliczna, GDZIE TA DELTA? 08.05.2024r.
Sonda uliczna, GDZIE TA DELTA? 08.05.2024r.

Kwitną kasztany, więc nadchodzi czas matur. Dziś tegoroczni maturzyści musieli zmierzyć się z królową nauk - matematyką Jak im poszło? Czy przydał im się wzór na deltę? Zapytaliśmy uczestników naszej sondy ulicznej. I jeszcze jedno pytanie, już poza maturą: Jakie plany mają maturzyści na swoje najdłuższe wakacje?

08.05.2024 17:00
Zabiegi filozoficzne - AFEKT
Zabiegi filozoficzne - AFEKT

Nowy cykl programów „Zabiegi filozoficzne” adresowany jest do tych, którzy chcą zrozumieć dylematy współczesnego świata, a także zapoznać się ze spojrzeniem naukowców i lekarzy. Program prowadzi prof. Krzysztof Bochenek, a jego niestrudzonym gościem jest dr Zbigniew Bajda – lekarz internista. W pierwszym odcinku słowem klucz jest AFEKT.

08.05.2024 14:07
Sonda uliczna, GDZIE TA KAWA W RZESZOWIE? 24.04.2024r.
Sonda uliczna, GDZIE TA KAWA W RZESZOWIE? 24.04.2024r.

Senny i ciężki dzień? To może kawa? Zastanawiamy się, gdzie w Rzeszowie znajduje się najlepsza kawiarnia? I o to właśnie pytamy mieszkańców naszego miasta. A jaka jest wasza ulubiona kawa? Dajcie znać w komentarzach.

24.04.2024 12:00
Minął Tydzień w Rzeszów Info. 23.04.2024 r.
Minął Tydzień w Rzeszów Info. 23.04.2024 r.

Dziś w programie Tomasza Pajęckiego "Minął Tydzień w Rzeszów Info" gościmy prof. Krzysztofa Bochenka - Dyrektora Instytutu Filozofii UR i dr lek. Zbigniewa Bajdę - Internistę i Doktora Nauk Filozoficznych. Głównym tematem rozmowy były problemy społeczne. Zachęcamy do oglądania!

23.04.2024 14:00    1
Literacki Rzeszów 8. Małgorzata Szepelak z mężem Tomaszem
Literacki Rzeszów 8. Małgorzata Szepelak z mężem Tomaszem

W „Literackim Rzeszowie” spotkanie z poetką, blogerką Małgorzatą Szepelak oraz jej mężem Tomaszem. Poetka otrzymała nagrodę Złotego Pióra za tomik „Kołowrotek” przyznawany przez Związek Literatów Polskich oddział w Rzeszowie. Jednak pretekstem do rozmowy jest wydanie płyty oraz nagrań dostępnych na kanale Boadicea (na YouTube) tomiku „Kufer cedru pełen” gdzie nasza poetka wraz z mężem, na dwa głosy przenoszą słuchaczy w świat poezji i prozy poetyckiej. Rozmowę prowadziła Małgorzata Matwij.

20.04.2024 15:00    1
Rozmowy Rzeszów Info. Marek Plizga i prof. Krzysztof Bochenek
Rozmowy Rzeszów Info. Marek Plizga i prof. Krzysztof Bochenek

Czy wychowawca może mieć większy autorytet niż celebryta czy influencer? W kolejnym odcinku "Rozmowy w Rzeszów Info" Tomasz Pajęcki porusza temat etosu i autorytetu nauczyciela we współczesnym świecie. Jego ekspertami w rozmowie są Marek Plizga - Dyrektor III LO w Rzeszowie i Dyrektor Instytutu Filozofii na UR - prof. Krzysztof Bochenek. Zachęcamy do oglądania!

16.04.2024 13:00
Rozmowy Rzeszów Info. Teresa Kubas-Hul, Lucyna Sokołowska i Tomasz Skoczylas
Rozmowy Rzeszów Info. Teresa Kubas-Hul, Lucyna Sokołowska i Tomasz Skoczylas

Dziś głównymi tematami w naszym studio były: II tura wyborów w Głogowie Małopolskim, działania społeczników i pozytywny efekt współpracy dla dobra mieszkańca. A nasi drodzy goście to Teresa Kubas-Hul - Wojewoda Podkarpacki, Lucyna Sokołowska - Członek Zarządu Powiatu Rzeszowskiego i Tomasz Skoczylas - kandydat na Burmistrza Głogowa Małopolskiego. Zachęcamy do oglądania!

15.04.2024 13:00
Literacki Rzeszów - Ks. Wojciech Kania - poeta i literat
Literacki Rzeszów - Ks. Wojciech Kania - poeta i literat

Czy ksiądz i kryminał się nie wyklucza? Jak pisać książkę skoro się jest poetą? Te i inne pytania usłyszał ks. Wojciech Kania – poeta i literat – ze strony dziennikarki Izabeli Fac i autorki książek Małgorzaty Matwij. Wbrew pozorom bycie autorem nie jest łatwe, to nie tylko samo pisanie, ale całe spectrum emocji, oczekiwań, plusów i minusów bycia literatem. „Literacki Rzeszów” teraz będzie miał kilku prowadzących, bo i tematów literackich i kulturalnych w Rzeszowie jest coraz więcej i warto o nich mówić.

13.04.2024 12:00
Sonda uliczna, GDZIE TE LODY W RZESZOWIE? 10.04.2024r.
Sonda uliczna, GDZIE TE LODY W RZESZOWIE? 10.04.2024r.

Ostatnio nasze miasto rozpromieniło piękne wiosenne słońce! I jak to wiosenne słońce, nie mogło zabraknąć lodów! Wybraliśmy się więc z kamerą na rzeszowskie deptaki, żeby zapytać mieszkańców, gdzie można skosztować najlepszych lodów i jaki jest ich ulubiony smak. A ponieważ to środa – taki mały piątek – postanowiliśmy też zapytać, gdzie mieszkańcy lubią spędzać swój wolny czas. Zobaczcie sami!

10.04.2024 14:54
Szybkie 10: Prawo i Sprawiedliwość
Szybkie 10: Prawo i Sprawiedliwość

Przed nami wybory samorządowe! To ostatni moment, aby dokonać decyzji na kogo oddamy swój głos. W programie "Szybkie 10" nasz redaktor Szymon Szurlej zadaje kandydatom do Rady Miasta dziesięć szybkich i ważnych pytań dotyczących ich postulatów, planów na rozwój miasta i oceny naszego miasta. Dziś przyszedł czas na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Sprawdź, co nam odpowiedzieli.

04.04.2024 17:00
KOMENTARZE
Autor komentarza: BeciulaTreść komentarza: Tak na szybko to na pewno w dermokosmetykach na TR mam takie składniki, jak: ekstrakt z aloes, olejek mięty zielonej, glukonolakton, kwas laktobionowy, alantoina, bisabolol, ekstrakt z lukrecji, olej z glistnika, ekstrakt z ruszczyka kolczastego, ekstrakt z liści zielonej herbaty, ekstrakt z kasztanowca, ichtiol, tlenek cynku, lanolina itp.Data dodania komentarza: 04.12.2023, 15:52Źródło komentarza: Krem na naczynka – dlaczego warto zainwestować w ten produkt?Autor komentarza: wolskaTreść komentarza: czyli jakbys miala okreslic to co takie dobrego jest w tych kosmetykach ze maja one dzialac na naczynka??Data dodania komentarza: 23.11.2023, 11:24Źródło komentarza: Krem na naczynka – dlaczego warto zainwestować w ten produkt?Autor komentarza: KrystynaTreść komentarza: Chyba nikogo to nie zdziwiło...Czego innego chcieliście się spodziewać po człowieku będącym na usługach KaczyńskiegoData dodania komentarza: 07.11.2023, 02:21Źródło komentarza: Mogliśmy się tego spodziewać. Misja stworzenia rządu dla Morawieckiego. Orędzie Prezydenta RPAutor komentarza: BeciulaTreść komentarza: Sama mam problem z naczynkami tzn. mam rumień na nosie i policzkach przez to że choruję a trądzik różowaty i mi bardzo pomógł mi zestaw Acnerose, serum z trehalozą i serum antyoksydacyjne z witaminą c z Basiclab. Tam taki komplet i mi cera bardzo dobrze zareagowała na taką pielęgnację.Data dodania komentarza: 01.08.2023, 15:39Źródło komentarza: Krem na naczynka – dlaczego warto zainwestować w ten produkt?Autor komentarza: MaksTreść komentarza: Jacek Ćwięka o żadnym prześladowaniu nie powinien się wypowiadać,sam prześladował moją matkę po tym jak dowiedziała się że jest z niego kawał sku..wysyna i krętacza, po czym skończyła tę nikomu niepotrzebną znajomość, sam był klerykiem, człowiekiem który powinien mieć trochę opanowania i pokory , a postępował z kobietami jak z rzeczami które nic nie czują, traktował jak śmieci , nachodził, ubliżał i groził.Tacy ludzie powinni się trzymać z daleka od innych a już z pewnością od polityki.Data dodania komentarza: 11.12.2022, 22:45Źródło komentarza: Korona Konfederacji ws. ustawy o ochronie chrześcijan: Solidarna Polska wcale nie broni chrześcijanAutor komentarza: DarekTreść komentarza: Co mi z ojczyzny która mnie tak mocno ograbia z pieniędzy, daje kiepska służbę zdrowia gdzie trzeba i tak chodzić prywatnie, a moje ciężko wypracowane pieniądze jeszcze rozdaje na socjale dla. nierobów żeby kupić głosy? Pewnie. Zniszczyć komuś karierę albo życie bo przymus ćwiczeń wojskowych. A później być mięsem armatnim w starciu z przeszkoloną armią. To nie są lata 80 czy 90. Dzisiaj od tego są zawodowe armie armie, które też utrzymujemy z naszych podatków. Ja daje to, że pracuje w tym kraju, wyrabiam jego PKB i płace podatki które mam nadzieję, że też idą na armię zawodową, która ma nas bronić. W zamian oczekuje, że państwo mi to zapewni, a nie, że zmusi mnie do rzucenia wszystkiego bo ktoś ma widzimisię wysłać mnie do czołgania się w błocie. Może dajcie porównanie czy Niemcy albo USA też zabierają swoim obywatelom wolność w imię ćwiczeń wojskowych. Skoro tak zawsze chętnie się do zachodu porównujecie. Jak pan/pani redaktor taki chętny/chętna to można się zgłosić dobrowolnie.Data dodania komentarza: 09.12.2022, 10:51Źródło komentarza: Dlaczego młodzi ludzie nie chcą poboru do wojska?
Reklama Drukarnia Rzeszów