Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Powiat Rzeszowski

18-latka wjechała w ogrodzenie i trafiła do szpitala. Prawo jazdy posiada od niedawna
18-latka wjechała w ogrodzenie i trafiła do szpitala. Prawo jazdy posiada od niedawna

Do zdarzenia doszło dziś (05.03), przed godziną 8:30, w miejscowości Trzciana, w gminie Świlcza. Wypadek, który miał miejsce był spowodowany brakiem dostosowania odpowiedniej prędkości do panujących warunków drogowych. 18-latka w chwili, w której doszło do wypadku nie znajdowała się w stanie nietrzeźwości.

05.03.2024 16:44
Policjanci poszukują świadków wypadku w Krasnem
Policjanci poszukują świadków wypadku w Krasnem

Sprawa dotyczy zdarzenia drogowego z dnia 16.02.2024 r. (piątek), które miało miejsce około godziny 10.00 na Drodze Krajowej numer 94, w miejscowości Krasne, w kierunku Łańcuta. Kierowca samochodu marki volkswagen bor, o zielonym kolorze i numerze rejestracyjnym RLA… z nieustalonych przyczyn podczas zmiany pasa ruchu zderzył się z ciężarówką scania, posiadającą naczepę koegel, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia.

25.02.2024 15:43
Zderzenie dwóch aut na ul. Rzeszowskiej w Głogowie Małopolskim
Zderzenie dwóch aut na ul. Rzeszowskiej w Głogowie Małopolskim

W Głogowie Małopolskim na ul. Rzeszowskiej miał miejsce wypadek z udziałem dwóch samochodów osobowych. Jeden z kierowców wymusił pierwszeństwo, wpadając w drugi samochód. Policja zaleca zachowanie ostrożności na tym odcinku drogi, gdyż wcześniej dochodziło tam już do groźniejszych sytuacji.

23.02.2024 15:13
Wypadek drogowy w Błażowej. 4-osobowa rodzina przewieziona do szpitala
Wypadek drogowy w Błażowej. 4-osobowa rodzina przewieziona do szpitala

Do zdarzenia doszło w nocy soboty na niedzielę (17/18.02), około godziny 1:00, w miejscowości Błażowa. Wypadek spowodowany był wjechaniem do rowu samochodu marki Toyota. Kierowca tego pojazdu był trzeźwy. W wyniku tego nieszczęśliwego wypadku do szpitala z poważnymi obrażeniami została przewieziona czteroosobowa rodzina znajdująca się w tym pojeździe.

19.02.2024 19:44
Tragedia w Budach Głogowskich. Zwęglone zwłoki mężczyzny
Tragedia w Budach Głogowskich. Zwęglone zwłoki mężczyzny

Do zdarzenia doszło dziś (05.02), w godzinach przedpołudniowych w Budach Głogowskich, w gminie Głogów Małopolski. Na miejsce zdarzenia przybyły trzy zastępy PSP i jeden zastęp OSP. Straż Pożarną na miejsce zdarzenia wezwała siostra zmarłego mężczyzny.

05.02.2024 16:00
Nastolatek rozbił szybę na przystanku autobusowym własną hulajnogą. Teraz czeka go Sąd Rodzinny
Nastolatek rozbił szybę na przystanku autobusowym własną hulajnogą. Teraz czeka go Sąd Rodzinny

W poniedziałek 22 stycznia doszło do rozbicia szyby wiaty przystankowej. Według opisu świadków odpowiedzialni za ten czyn byli trzej nastolatkowie. Jeden z nich miał użyć do tego celu własnej hulajnogi. Dzięki zeznaniom osób przebywających wówczas na miejscu, chłopców udało się odnaleźć. Jednego z nich czeka Sąd Rodzinny.

25.01.2024 10:40
Zderzenie Audi z autobusem MKS. Dwóch poszkodowanych w stanie krytycznym
Zderzenie Audi z autobusem MKS. Dwóch poszkodowanych w stanie krytycznym

Do zdarzenia doszło w piątek (19 stycznia), około godziny 10.00 na drodze krajowej numer 94 w okolicach Trzciany, w gminie Świlcza. Według wstępnych ustaleń policji w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu przez 42-letniego kierowcę autobusu doszło do wypadku, w wyniku którego poważnie ucierpiały dwie osoby.

22.01.2024 13:35    1
Poważny wypadek na DK94: Pięć osób rannych w zderzeniu autobusu z Audi
Poważny wypadek na DK94: Pięć osób rannych w zderzeniu autobusu z Audi

19 stycznia br., przed godziną 10:00, doszło do tragicznego zdarzenia na drodze krajowej nr 94 w okolicach Trzciany, w gminie Świlcza. W wyniku zderzenia autobusu z pojazdem marki Audi rannych zostało pięć osób, wywołując alarm wśród służb ratunkowych i lokalnej społeczności.

19.01.2024 11:10    1
Odwołani Komisarze będą walczyć w wyborach
Odwołani Komisarze będą walczyć w wyborach

Ostatnie wybory parlamentarne przyniosły zmiany w samorządach lokalnych na Podkarpaciu. Dotychczasowy wieloletni Wójt Gminy Świlcza Adam Dziedzic został posłem z ramienia listy Trzeciej Drogi, tak samo Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz zamienił swój fotel burmistrza na mandat poselski. Nowo wybrani posłowie musieli zrezygnować ze swoich funkcji i tym samym w gminie Świlcza i w Ustrzykach Dolnych pojawił się wakat na stanowiskach, które wypełnili wskazani komisarze. To zgodnie z art. 28f ustawy o samorządzie gminnym, który stanowi, że w przypadku wygaśnięcia mandatu wójta przed upływem kadencji jego funkcję, do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego wójta, pełni osoba wyznaczona przez prezesa Rady Ministrów.

17.01.2024 23:33
Kolejne zmiany na Podkarpaciu. Powołano nowych komisarzy samorządowych
Kolejne zmiany na Podkarpaciu. Powołano nowych komisarzy samorządowych

Na wniosek Wojewody Podkarpackiego Pani Teresy Kubas-Hul premier Donald Tusk dokonał zmiany osób pełniących obowiązki wójta Gminy Świlcza oraz Burmistrza Ustrzyk Dolnych. W obecnych dniach gmina Świlcza i Ustrzyki Dolne będą mieć więc nowych komisarzy, którzy będą prowadzić sprawy swoich samorządów lokalnych do czasu kolejnych wyborów samorządowych.

13.01.2024 16:00
Wybuch gazu w jednym z mieszkań w Boguchwale. Straty na około 200 tys. złotych
Wybuch gazu w jednym z mieszkań w Boguchwale. Straty na około 200 tys. złotych

W poniedziałek, około godziny 15.00 doszło do wybuchu gazu w mieście Boguchwała, przy ul. Partyzantów. Eksplodował kominek. W tym czasie w mieszkaniu przebywała jedna osoba, a ze względu na to, że nie było jej w tym czasie w salonie, tylko w sąsiednim pokoju nic jej się nie stało. Szkody natomiast, jakie ponieśli właściciele są ogromne, bowiem podczas wybuchu doszło uszkodzeń, m.in. okien, salonu, drzwi i częściowo podwieszanego sufitu.

09.01.2024 09:57
Powiatowe inwestycje drogowe na terenie gminy Świlcza
Powiatowe inwestycje drogowe na terenie gminy Świlcza

Około 10 milionów złotych pochłonęły realizowane w mijającym roku przez Powiat Rzeszowski inwestycje drogowe terenie gminy Świlcza. Wpłynęły one pozytywnie na bezpieczeństwo w tej części powiatu oraz komfort podróżowania.

18.12.2023 19:42
Świlczańska Kolęda: Tradycja w nowoczesnym wydaniu
Świlczańska Kolęda: Tradycja w nowoczesnym wydaniu

17 grudnia 2023 roku o godzinie 18:00 Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trzcianie stanie się miejscem magicznego spotkania z tradycją podczas Świlczańskiej Kolędy. To wyjątkowe wydarzenie, zorganizowane w ramach projektu "Podkarpacka kultura bez barier" prowadzonego przez Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin, gwarantuje unikalną podróż przez bogactwo kultury regionalnej w nowoczesnym wydaniu.

29.11.2023 12:34
Lekarze i pielęgniarki z Górna przygotowują respirator do pracy
Szpital płucny w Górnie leczy niewydolność oddechową

W województwie podkarpackim, od czasów pandemii Covid-19, Szpital w Górnie, w oczach wielu uchodzący za sanatorium, stał się jednym z ważniejszych podmiotów leczniczych, w którym kompleksowo diagnozuje się oraz leczy większość chorób płuc.

07.11.2023 23:49
Premier wyznaczył burmistrza Ustrzyk Dolnych i wójta gminy Świlcza
Premier wyznaczył burmistrza Ustrzyk Dolnych i wójta gminy Świlcza

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki wyznaczył Jacka Germańskiego do pełnienia funkcji Burmistrza Ustrzyk Dolnych oraz Dawida Homę do pełnienia funkcji Wójta Gminy Świlcza.

07.11.2023 20:12
KOMENTARZE
Autor komentarza: BeciulaTreść komentarza: Tak na szybko to na pewno w dermokosmetykach na TR mam takie składniki, jak: ekstrakt z aloes, olejek mięty zielonej, glukonolakton, kwas laktobionowy, alantoina, bisabolol, ekstrakt z lukrecji, olej z glistnika, ekstrakt z ruszczyka kolczastego, ekstrakt z liści zielonej herbaty, ekstrakt z kasztanowca, ichtiol, tlenek cynku, lanolina itp.Data dodania komentarza: 04.12.2023, 15:52Źródło komentarza: Krem na naczynka – dlaczego warto zainwestować w ten produkt?Autor komentarza: wolskaTreść komentarza: czyli jakbys miala okreslic to co takie dobrego jest w tych kosmetykach ze maja one dzialac na naczynka??Data dodania komentarza: 23.11.2023, 11:24Źródło komentarza: Krem na naczynka – dlaczego warto zainwestować w ten produkt?Autor komentarza: KrystynaTreść komentarza: Chyba nikogo to nie zdziwiło...Czego innego chcieliście się spodziewać po człowieku będącym na usługach KaczyńskiegoData dodania komentarza: 07.11.2023, 02:21Źródło komentarza: Mogliśmy się tego spodziewać. Misja stworzenia rządu dla Morawieckiego. Orędzie Prezydenta RPAutor komentarza: BeciulaTreść komentarza: Sama mam problem z naczynkami tzn. mam rumień na nosie i policzkach przez to że choruję a trądzik różowaty i mi bardzo pomógł mi zestaw Acnerose, serum z trehalozą i serum antyoksydacyjne z witaminą c z Basiclab. Tam taki komplet i mi cera bardzo dobrze zareagowała na taką pielęgnację.Data dodania komentarza: 01.08.2023, 15:39Źródło komentarza: Krem na naczynka – dlaczego warto zainwestować w ten produkt?Autor komentarza: MaksTreść komentarza: Jacek Ćwięka o żadnym prześladowaniu nie powinien się wypowiadać,sam prześladował moją matkę po tym jak dowiedziała się że jest z niego kawał sku..wysyna i krętacza, po czym skończyła tę nikomu niepotrzebną znajomość, sam był klerykiem, człowiekiem który powinien mieć trochę opanowania i pokory , a postępował z kobietami jak z rzeczami które nic nie czują, traktował jak śmieci , nachodził, ubliżał i groził.Tacy ludzie powinni się trzymać z daleka od innych a już z pewnością od polityki.Data dodania komentarza: 11.12.2022, 22:45Źródło komentarza: Korona Konfederacji ws. ustawy o ochronie chrześcijan: Solidarna Polska wcale nie broni chrześcijanAutor komentarza: DarekTreść komentarza: Co mi z ojczyzny która mnie tak mocno ograbia z pieniędzy, daje kiepska służbę zdrowia gdzie trzeba i tak chodzić prywatnie, a moje ciężko wypracowane pieniądze jeszcze rozdaje na socjale dla. nierobów żeby kupić głosy? Pewnie. Zniszczyć komuś karierę albo życie bo przymus ćwiczeń wojskowych. A później być mięsem armatnim w starciu z przeszkoloną armią. To nie są lata 80 czy 90. Dzisiaj od tego są zawodowe armie armie, które też utrzymujemy z naszych podatków. Ja daje to, że pracuje w tym kraju, wyrabiam jego PKB i płace podatki które mam nadzieję, że też idą na armię zawodową, która ma nas bronić. W zamian oczekuje, że państwo mi to zapewni, a nie, że zmusi mnie do rzucenia wszystkiego bo ktoś ma widzimisię wysłać mnie do czołgania się w błocie. Może dajcie porównanie czy Niemcy albo USA też zabierają swoim obywatelom wolność w imię ćwiczeń wojskowych. Skoro tak zawsze chętnie się do zachodu porównujecie. Jak pan/pani redaktor taki chętny/chętna to można się zgłosić dobrowolnie.Data dodania komentarza: 09.12.2022, 10:51Źródło komentarza: Dlaczego młodzi ludzie nie chcą poboru do wojska?
Reklama Drukarnia Rzeszów