Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski
Samorząd:

Miasto Rzeszów

Ważna zmiana w organizacji ruchu w Rzeszowie
Ważna zmiana w organizacji ruchu w Rzeszowie

W najbliższy poniedziałek PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczynają remont wiaduktu kolejowego, pod którym biegnie droga łącząca ulice Miłocińską i Warszawską.

Dzisiaj, 17:46
Lekarze kardiolodzy ze Szpitala MSWiA w Rzeszowie uznani za najlepszy zespół badawczy w Europie
Lekarze kardiolodzy ze Szpitala MSWiA w Rzeszowie uznani za najlepszy zespół badawczy w Europie

W dniu 15 maja 2024 roku podczas konferencji kardiologii inwazyjnej Euro PCR 2024, która odbyła się w Paryżu, Pan dr n. med. Piotr Wańczura, Kierownik Pracowni Radiologii Zabiegowej Szpitala MSWiA w Rzeszowie odebrał z rąk Pani profesor Marie-Claude Morice, legendy francuskiej i europejskiej kardiologii, wyróżnienie w kategorii The Best Research Team.

23.05.2024 08:04
Fijołek odpowiada na wirtualne komentarze mieszkańców
Fijołek odpowiada na wirtualne komentarze mieszkańców

22 maja w godzinach wieczornych na grupie na Facebooku „Sąsiedzi Rzeszów Beta” można było porozmawiać wirtualnie z prezydentem miasta - Konradem Fijołkiem.

23.05.2024 07:30
Od 1 maja zmiany w komunikacji miejskiej. 116 nowych przystanków na żądanie!
Od 1 maja zmiany w komunikacji miejskiej. 116 nowych przystanków na żądanie!

Zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej nastąpią już od 1 maja b.r. Pojawi się 116 nowych przystanków na żądanie. Mieszkańcy będą się musieli przygotować także na to, że zmieni się również rozkład linii autobusowych. Chcesz się dowiedzieć więcej? Czytaj dalej.

24.04.2024 14:42
Ulica Załęska w Rzeszowie będzie nieprzejezdna. Mieszkańcy protestują
Ulica Załęska w Rzeszowie będzie nieprzejezdna. Mieszkańcy protestują

Osoby zamieszkujące teren ulicy Załęskiej w Rzeszowie, zapowiedziały protest, który ma na celu uniemożliwienie ruchu dla pojazdów ciężarowych. Samochody osobowe będą przepuszczane. Funkcjonariusze policji wnoszą apel o zachowanie należytej ostrożności, bądź też skorzystanie z innych, dostępnych tras przejazdu.

18.04.2024 11:25
Udogodnienia dla rzeszowian w Punktach Obsługi Mieszkańców
Udogodnienia dla rzeszowian w Punktach Obsługi Mieszkańców

Nowoczesny system w Punktach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa zlokalizowanych w galeriach handlowych poprawi ich efektywność i da jeszcze większy komfort mieszkańcom.

17.04.2024 11:54
Rekordzista w swym bagażu miał ponad 62 kg mięsa
Rekordzista w swym bagażu miał ponad 62 kg mięsa

Podczas przekraczania granic zewnętrznych UE lub strefy Schengen należy zwrócić uwagę nie tylko na wartość przewożonych przedmiotów ( podróżując transportem lądowym zgłoś towary powyżej 300 euro, a drogą lotniczą lub morską powyżej 430 euro), ale także sprawdzić normy ilościowe przewożonych wyrobów akcyzowych ( papierosy, alkohol), które różnią się w zależności od środka transportu.

16.04.2024 15:03
Wisłokostrada, a działki na Ciepłowniczej. ZTM ułatwia dojazdy
Wisłokostrada, a działki na Ciepłowniczej. ZTM ułatwia dojazdy

W Rzeszowie trwają prace przy budowie Wisłokostrady, czyli drogi wojewódzkiej łączącej osiedle Nowe Miasto z północną częścią Rzeszowa, a wraz z nią, zaistniały także utrudnienia w ruchu. Zamknięto most na ulicy Ciepłowniczej, na rok czasu. W związku z tym pojawił się problem związany z dojazdem Rzeszowian na posiadane przez nich ogródki działkowe przy ulicy Ciepłowniczej. ZTM znalazł jednak na to rozwiązanie. Od teraz mieszkańcy mogą oni dojechać tam linią numer 41. Chcesz się dowiedzieć więcej? Czytaj dalej.

13.04.2024 10:53
Powiat Rzeszowski składa hołd „Żołnierzom Wyklętym”
Powiat Rzeszowski składa hołd „Żołnierzom Wyklętym”

Powiat Rzeszowski włącza się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych – w dniu 1 marca 2024 r. delegacja Powiatu Rzeszowskiego złożyła kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych w Rzeszowie. Powiat Rzeszowski reprezentowali: Tomasz Wojton – Przewodniczący Rady Powiatu Rzeszowskiego, Tadeusz Pachorek – Wicestarosta Rzeszowski oraz Zbigniew Sycz – Radny Powiatu Rzeszowskiego oraz członek strzelców ze związku “Strzelec” z Podkarpacia.

01.03.2024 14:45
Długie obrady XCIII Sesji Rady Miasta
Długie obrady XCIII Sesji Rady Miasta

Wczorajsza XCIII Sesja Rady Miasta Rzeszowa zapisała się w historii jako jedna z najbardziej intensywnych i długotrwałych. Podczas obrad radni podjęli dyskusję nad rekordową liczbą punktów i uchwał, które niekiedy wzbudzały emocje i sprawiały, że dyskusje były czasami burzliwe. Praca trwała do późnych godzin wieczornych. Sesja zakończyła się ostatecznie przyjęciem szeregu uchwał, które mają kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju miasta.

28.02.2024 18:02
Radni na rzecz dużej frekwencji – darmowa komunikacja miejska w dniu wyborów samorządowych
Radni na rzecz dużej frekwencji – darmowa komunikacja miejska w dniu wyborów samorządowych

W nadchodzących wyborach samorządowych mieszkańcy Rzeszowa będą mieli szansę skorzystać z darmowej komunikacji miejskiej - taką decyzję podjęli radni. To krok mający na celu zachęcenie jak największej liczby osób do udziału w głosowaniu, które odbędzie się 7 kwietnia.

28.02.2024 14:25    1
Rzeszów - zostanie Polską Stolicą Recyklingu? Rozstrzygnięcie 8 marca
Rzeszów - zostanie Polską Stolicą Recyklingu? Rozstrzygnięcie 8 marca

8 marca, podczas Kongresu Miast i Biznesu. Kaucja - Edukacja - Środowisko, poznamy zwycięzcę tegorocznej edycji Polskiej Stolicy Recyklingu. O tytuł i statuetkę wykonaną z recyklingu elektrycznych śmieci walczy również Rzeszów. W czasie wydarzenia nagrody odbiorą również instytucje miejskie. O główną nagrodę w wysokości 50 tysięcy złotych rywalizowało siedem  szkół, przedszkoli i instytucji z Rzeszowa.

28.02.2024 13:29
Już jutro w Rzeszowie rozpocznie się kwalifikacja wojskowa
Już jutro w Rzeszowie rozpocznie się kwalifikacja wojskowa

1277 mieszkańców Rzeszowa otrzyma wezwanie do stawienia się na komisję wojskową. Kwalifikacja mężczyzn rozpocznie się 26 lutego i trwać będzie do 25 kwietnia. Paniom wyznaczono termin na stawiennictwo w dniach 22-25 kwietnia 2024 r.

25.02.2024 13:47
Kolejny kandydat na prezydenta Rzeszowa!
Kolejny kandydat na prezydenta Rzeszowa!

Coraz więcej osób zgłasza swoją kandydaturę na stanowisko prezydenta miasta Rzeszowa. Ostatnim kandydatem, który dołączył do tego wyścigu, jest poseł Trzeciej Drogi, Adam Dziedzic. Były wójt gminy Świlcza ogłosił, że będzie kandydatem koalicji Polski 2050 i PSL podczas wczorajszej konferencji prasowej. W miarę jak dni mijają, lista kandydatów stopniowo się wydłuża, co oznacza, że na naszej karcie do głosowania zobaczymy coraz więcej nazwisk. Jednakże należy pamiętać, że nie wszystkie obecne kandydatury mogą przetrwać do dnia wyborów.

17.02.2024 20:53
Jolanta Kaźmierczak odchodzi. Dostała lepszą ofertę?
Jolanta Kaźmierczak odchodzi. Dostała lepszą ofertę?

W środę rano pojawiła się dosyć niespodziewana informacja o odwołaniu Jolanty Kaźmierczak z funkcji Zastępcy Prezydenta Miasta Rzeszowa. Samo odwołanie nastąpiło na wniosek zainteresowanej. Pojawia się pytanie, skąd taka decyzja Jolanty Kaźmierczak? Z dostępnych już oficjalnych informacji wynika, że była już zastępczyni prezydenta została Dyrektorem Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Rzeszowie. Dla Jolanty Kaźmierczak może to oznaczać podwyżkę!

16.02.2024 21:17
KOMENTARZE
Autor komentarza: BeciulaTreść komentarza: Tak na szybko to na pewno w dermokosmetykach na TR mam takie składniki, jak: ekstrakt z aloes, olejek mięty zielonej, glukonolakton, kwas laktobionowy, alantoina, bisabolol, ekstrakt z lukrecji, olej z glistnika, ekstrakt z ruszczyka kolczastego, ekstrakt z liści zielonej herbaty, ekstrakt z kasztanowca, ichtiol, tlenek cynku, lanolina itp.Data dodania komentarza: 04.12.2023, 15:52Źródło komentarza: Krem na naczynka – dlaczego warto zainwestować w ten produkt?Autor komentarza: wolskaTreść komentarza: czyli jakbys miala okreslic to co takie dobrego jest w tych kosmetykach ze maja one dzialac na naczynka??Data dodania komentarza: 23.11.2023, 11:24Źródło komentarza: Krem na naczynka – dlaczego warto zainwestować w ten produkt?Autor komentarza: KrystynaTreść komentarza: Chyba nikogo to nie zdziwiło...Czego innego chcieliście się spodziewać po człowieku będącym na usługach KaczyńskiegoData dodania komentarza: 07.11.2023, 02:21Źródło komentarza: Mogliśmy się tego spodziewać. Misja stworzenia rządu dla Morawieckiego. Orędzie Prezydenta RPAutor komentarza: BeciulaTreść komentarza: Sama mam problem z naczynkami tzn. mam rumień na nosie i policzkach przez to że choruję a trądzik różowaty i mi bardzo pomógł mi zestaw Acnerose, serum z trehalozą i serum antyoksydacyjne z witaminą c z Basiclab. Tam taki komplet i mi cera bardzo dobrze zareagowała na taką pielęgnację.Data dodania komentarza: 01.08.2023, 15:39Źródło komentarza: Krem na naczynka – dlaczego warto zainwestować w ten produkt?Autor komentarza: MaksTreść komentarza: Jacek Ćwięka o żadnym prześladowaniu nie powinien się wypowiadać,sam prześladował moją matkę po tym jak dowiedziała się że jest z niego kawał sku..wysyna i krętacza, po czym skończyła tę nikomu niepotrzebną znajomość, sam był klerykiem, człowiekiem który powinien mieć trochę opanowania i pokory , a postępował z kobietami jak z rzeczami które nic nie czują, traktował jak śmieci , nachodził, ubliżał i groził.Tacy ludzie powinni się trzymać z daleka od innych a już z pewnością od polityki.Data dodania komentarza: 11.12.2022, 22:45Źródło komentarza: Korona Konfederacji ws. ustawy o ochronie chrześcijan: Solidarna Polska wcale nie broni chrześcijanAutor komentarza: DarekTreść komentarza: Co mi z ojczyzny która mnie tak mocno ograbia z pieniędzy, daje kiepska służbę zdrowia gdzie trzeba i tak chodzić prywatnie, a moje ciężko wypracowane pieniądze jeszcze rozdaje na socjale dla. nierobów żeby kupić głosy? Pewnie. Zniszczyć komuś karierę albo życie bo przymus ćwiczeń wojskowych. A później być mięsem armatnim w starciu z przeszkoloną armią. To nie są lata 80 czy 90. Dzisiaj od tego są zawodowe armie armie, które też utrzymujemy z naszych podatków. Ja daje to, że pracuje w tym kraju, wyrabiam jego PKB i płace podatki które mam nadzieję, że też idą na armię zawodową, która ma nas bronić. W zamian oczekuje, że państwo mi to zapewni, a nie, że zmusi mnie do rzucenia wszystkiego bo ktoś ma widzimisię wysłać mnie do czołgania się w błocie. Może dajcie porównanie czy Niemcy albo USA też zabierają swoim obywatelom wolność w imię ćwiczeń wojskowych. Skoro tak zawsze chętnie się do zachodu porównujecie. Jak pan/pani redaktor taki chętny/chętna to można się zgłosić dobrowolnie.Data dodania komentarza: 09.12.2022, 10:51Źródło komentarza: Dlaczego młodzi ludzie nie chcą poboru do wojska?
Reklama