Za dużo filmów o Jamesie Bondzie i za dużo razy w kinie na „Mission: Impossible”. Tak można pomyśleć o kierowcy, który w samochodzie miał skrzynkę z kolcami na wypadek pościgu.
Bardzo możliwe że powróci system dopłat do zakupu dekoderów umożliwiających odbieranie nowego sygnału TV. Nie wszyscy z tego skorzystali podczas pierwszego rozdania.
Od 1 sierpnia przestają obowiązywać przepisy covidowe, które były wykorzystywane do prowadzenia sprzedaży w niedziele niehandlowe.
Kupujesz kebab z baraniny, a otrzymujesz zupełnie inne mięso. To niestety smutna prawda i teraz są na to dowody.
Stawki za wynajęcie mieszkania są coraz niższe. Nie są to jakieś duże spadki, ale widoczne. Najwyraźniej apetyty właścicieli maleją. Niestety jeszcze nie wszędzie.
Andrzej Bargiel wszedł na Gaszerbrum II, a potem poszusował w dół na nartach
Część pensji zgodnie z umową, reszta tak, żeby skarbówka się nie dowiedziała. To sposób na obchodzenie obowiązkowych danin. Budżet traci na tym miliardy złotych rocznie.
– Ekspartner nie staje eksojcem – podkreśla Michał Jasiewicz w rozmowie z cyklu „Kilka pytań”. Gość Anety Pastuszko jest prezesem fundacji Kocham Cię Tato.
Jedna z posłanek uważa, że przechodzącym przez jezdnię należy całkowicie zakazać korzystania z telefonu komórkowego. Bo przepisy nie są jednoznaczne. Co na to ich autor?
Resort finansów zachęca Polaków, żeby zawsze brali paragony. Tak m.in. chce kontrolować sprzedaż towarów i usług. Tłumaczy to dbałością o wpływy z VAT do budżetu.
Pogoda długo nie sprzyjała grzybiarzom. Wreszcie popadało i... są. W lasach pojawiły się grzyby. Jest ich jednak mniej niż zwykle. Dlatego ceny poszybowały. Nawet o 25 proc.
Pisma z urzędów czy z sądów trzeba odebrać na poczcie, bo listonosz ich nie przyniesie. Takie sytuacje są niestety coraz częstsze.
Cienkie torebki foliowe w sklepach, czyli tzw. jednorazówki, są bezpłatne. Do tego przyzwyczaili się klienci. Ale to się właśnie zmienia.
20 procent - o tyle wzrośnie w 2024 r. najniższa krajowa. Pracodawcy boją się, że nie udźwigną takiej podwyżki. Rząd zaciera ręce i liczy, ile zyska budżet.
W obiegowej opinii ponad 90 proc. Polaków należy do Kościoła katolickiego. Jeśli jednak zejdziemy do poziomu deklaracji wyznawców, okaże się, że jest ich pond 50 proc. Jak to jest z tą naszą religijnością?