Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 06:58
RZESZÓW INFO
Reklama

Artykuły

„Kultura Ludowa 2.0.”:  „Dbamy, by lokalna kultura ludowa żyła”
„Kultura Ludowa 2.0.”: „Dbamy, by lokalna kultura ludowa żyła”
Tradycja nie musi pozostawać wyłącznie w kronikach i wspomnieniach. Na Podkarpaciu udowodniono, że może żyć w sieci, inspirować młode pokolenia i stawać się impulsem do rozwoju lokalnych społeczności. Podsumowanie projektu „Kultura Ludowa 2.0” pokazało, że dziedzictwo kulturowe regionu może z powodzeniem funkcjonować w świecie cyfrowym, nie tracąc swojej autentyczności. 12.03.2026 07:27
Pędził porsche 136 km/h w terenie zabudowanym - nowe przepisy nadal nie odstraszają kierowców?
Pędził porsche 136 km/h w terenie zabudowanym - nowe przepisy nadal nie odstraszają kierowców?
Policjanci ruchu drogowego z Podkarpacia zatrzymali w weekend aż ośmiu kierowców, którzy rażąco przekroczyli dozwoloną prędkość. Jeden z nich – 41-letni kierowca porsche – w terenie zabudowanym jechał aż 136 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy, otrzymał 5 tys. zł mandatu oraz 15 punktów karnych. 12.03.2026 07:09    1
Kulturalny Rzeszów odc. 5 - Chór Alba Cantans
Kulturalny Rzeszów odc. 5 - Chór Alba Cantans
Przed nami kolejny odcinek Kulturalnego Rzeszowa! Tym razem gośćmi będą Kornelia Ignas, dyrygent chóru Alba Cantans, i Czesław Knapik, prezes oraz chórzysta chóru Alba Cantans. W rozmowie z Izabelą Fac opowiedzą o początkach drogi twórczej, a także o IX Koncercie Pieśni Pasyjnej "Któryś za nas cierpiał rany...", który odbędzie się 15 marca w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania rozmowy! 11.03.2026 18:00
Muzeum – Zamek w Łańcucie zaprasza na rodzinne powitanie wiosny
Muzeum – Zamek w Łańcucie zaprasza na rodzinne powitanie wiosny
Muzeum – Zamek w Łańcucie zaprasza rodziny z dziećmi na warsztaty przyrodniczo-edukacyjne, które odbędą się 21 marca 2026 roku o godzinie 11:00 w dawnej Oranżerii. 11.03.2026 12:45
Kumulacja braku odpowiedzialności: Pijany 17-latek na motocyklu doprowadził do wypadku
Kumulacja braku odpowiedzialności: Pijany 17-latek na motocyklu doprowadził do wypadku
W minioną sobotę ulice Pruchnika stały się niemym świadkiem zdarzenia, które stanowi wręcz podręcznikowy przykład lekceważenia wszelkich zasad bezpieczeństwa. Tuż przed godziną 20 na ulicy Floriana doszło do wypadku z udziałem niepełnoletniego motocyklisty. Jak wykazały późniejsze czynności policjantów z miejscowego komisariatu, młody człowiek złamał niemal każdy możliwy przepis, co ostatecznie doprowadziło do groźnego upadku i konieczności interwencji służb ratunkowych. 11.03.2026 12:40
KOMENTARZE
Autor komentarza: Bogusław Pańko Treść komentarza: Świetna praca policjantów i nie patrząc na zagrożenie poświęcenie Data dodania komentarza: 27.06.2026, 11:55 Źródło komentarza: Nocny dramat w Starej Wsi. Brzozowscy policjanci ruszyli na ratunek i ściągnęli dzieci z balkonu Autor komentarza: Jewremi Treść komentarza: a plażu dla naturystów tam budiet ? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:09 Źródło komentarza: Oddalone od Rzeszowa o 20 km. Lazurowe Wybrzeże startuje w piątek Autor komentarza: Ziomeks Treść komentarza: Mandaty powinny być adekwatne do zarobków, wtedy by się nauczyli jeździć i bardziej by respektowali wykroczenia. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 17:05 Źródło komentarza: Jan R. szaleje po podkarpackich drogach! Najpierw rozbił Scanię na S19, teraz o mało nie zabił kursantki z "eLki" na A4! [WIDEO] Autor komentarza: Ania Treść komentarza: Bardzo mądry człowiek miał swoje zdanie Data dodania komentarza: 24.06.2026, 23:05 Źródło komentarza: Andrzej Szlachta zawieszony przez PiS. To konsekwencja głosowania ws. prezydenta Rzeszowa Autor komentarza: Kamil Treść komentarza: Zawsze możesz wyjechać do pięknych Niemiec, czy za Ural, zamiast tutaj żale wylewac i obrażać Polaków. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 12:41 Źródło komentarza: Brutalna bijatyka w regionie. Sześciu obcokrajowców rannych! Autor komentarza: Patriota Treść komentarza: Pewnie wolał byś żeby było jak we Francji albo Anglii, ale tu jest Polska, i dobrze wiesz że bez strachu ze strony imigrantów to sami gwałci ile i mordercy by wjeżdżali, bardzo dobrze się chłopaki zachowały, co tamci imigranci robili w nocy na ulicy? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 11:43 Źródło komentarza: Brutalna bijatyka w regionie. Sześciu obcokrajowców rannych!
Reklama
Reklama