Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 03:22
RZESZÓW INFO
Reklama

Rzeszów

Rzeszów buduje mosty współpracy. Zakończyło się Forum „Building Bridges UK–Poland–Ukraine” [ZDJĘCIA]
Rzeszów buduje mosty współpracy. Zakończyło się Forum „Building Bridges UK–Poland–Ukraine” [ZDJĘCIA]
W Rzeszowie odbyło się Forum Biznesowe „Building Bridges UK-Poland-Ukraine”, poświęcone współpracy gospodarczej, inwestycjom infrastrukturalnym oraz przyszłej odbudowie Ukrainy. Wydarzenie zgromadziło firmy z Wielkiej Brytanii, Polski i Ukrainy, przedstawicieli administracji publicznej oraz dyplomatów. Towarzyszyła temu konferencja prasowa z udziałem kluczowych organizatorów i gości. 20.02.2026 15:45    1
Kampania #IGŁOwaSpokojna odpowiedzią na spadek wyszczepialności
Kampania #IGŁOwaSpokojna odpowiedzią na spadek wyszczepialności
Władze Rzeszowa kontynuują działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców. Miasto uruchamia „Program profilaktyki zakażeń meningokokowych na lata 2025–2030”, którego celem jest ochrona najmłodszych dzieci przed jedną z najgroźniejszych chorób zakaźnych. Równolegle prowadzona jest kampania informacyjno-edukacyjna #IGŁOwaSpokojna, mająca przeciwdziałać spadkowi wyszczepialności. 20.02.2026 10:26
Młodzi lekkoatleci CWKS Resovia Rzeszów najlepsi w Polsce: 11 medali i triumf w klasyfikacji klubowej [ZDJĘCIA]
Młodzi lekkoatleci CWKS Resovia Rzeszów najlepsi w Polsce: 11 medali i triumf w klasyfikacji klubowej [ZDJĘCIA]
Sekcja lekkoatletyczna CWKS Resovia Rzeszów zdominowała Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 rozegrane w Rzeszowie. Młodzi zawodnicy wywalczyli aż 11 medali: 5 złotych, 5 srebrnych i 1 brązowy, co zapewniło klubowi pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej spośród 270 startujących zespołów. W zawodach uczestniczyło łącznie około 1400 sportowców z całego kraju, w tym 54 reprezentantów Resovii. 20.02.2026 08:27
Rodzice zabrali głos w sprawie bonu żłobkowego. Wyniki ankiety przeczą założeniom władz miasta
Rodzice zabrali głos w sprawie bonu żłobkowego. Wyniki ankiety przeczą założeniom władz miasta
Po wycofaniu ze styczniowego porządku obrad sesji Rady Miasta Rzeszowa projektu uchwały dotyczącej bonu żłobkowego przeprowadzono ankietę wśród rodziców dzieci objętych opieką żłobkową. Badanie miało pokazać, jakie konsekwencje, zdaniem najbardziej zainteresowanych, przyniosłaby likwidacja świadczenia. Autorką ankiety i opracowania wyników jest Monika Szubertowicz, dyrektorka Niepublicznego Żłobka Pinokio w Rzeszowie. Dokument został przygotowany jako załącznik do petycji w sprawie utrzymania bonu. Temat bonu żłobkowego ponownie będzie omawiany na najbliższej sesji Rady Miasta, 24 lutego. 19.02.2026 14:16    1
Gdy alimenty istnieją tylko na papierze
Gdy alimenty istnieją tylko na papierze
W polskim systemie wsparcia rodzinnego istnieje paradoks, który dotyka tysiące dzieci. Matka pracuje, nie otrzymuje zasądzonych alimentów od ojca, a mimo to nie kwalifikuje się do pomocy z Funduszu Alimentacyjnego, ponieważ przekracza próg dochodowy wynoszący 1209 zł na osobę w rodzinie. W efekcie dziecko pozostaje bez realnego wsparcia ani od jednego z rodziców, ani od państwa. Do naszej redakcji napisała pani Ewa (na prośbę czytelniczki imię zostało zmienione), która bezradnie rozkłada ręce, bo choć pracuje, to mimo tego czuje, jakby „karę” ponosiła też ona. Za niealimentację grozi kara pozbawienia wolności, ale najczęściej kończy się zasądzeniem pracy społecznej, czyli takiej, w której osoba unikająca płacenia alimentów, za pracę nie otrzymuje wynagrodzenia. 19.02.2026 12:44    2
KOMENTARZE
Autor komentarza: Bogusław Pańko Treść komentarza: Świetna praca policjantów i nie patrząc na zagrożenie poświęcenie Data dodania komentarza: 27.06.2026, 11:55 Źródło komentarza: Nocny dramat w Starej Wsi. Brzozowscy policjanci ruszyli na ratunek i ściągnęli dzieci z balkonu Autor komentarza: Jewremi Treść komentarza: a plażu dla naturystów tam budiet ? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:09 Źródło komentarza: Oddalone od Rzeszowa o 20 km. Lazurowe Wybrzeże startuje w piątek Autor komentarza: Ziomeks Treść komentarza: Mandaty powinny być adekwatne do zarobków, wtedy by się nauczyli jeździć i bardziej by respektowali wykroczenia. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 17:05 Źródło komentarza: Jan R. szaleje po podkarpackich drogach! Najpierw rozbił Scanię na S19, teraz o mało nie zabił kursantki z "eLki" na A4! [WIDEO] Autor komentarza: Ania Treść komentarza: Bardzo mądry człowiek miał swoje zdanie Data dodania komentarza: 24.06.2026, 23:05 Źródło komentarza: Andrzej Szlachta zawieszony przez PiS. To konsekwencja głosowania ws. prezydenta Rzeszowa Autor komentarza: Kamil Treść komentarza: Zawsze możesz wyjechać do pięknych Niemiec, czy za Ural, zamiast tutaj żale wylewac i obrażać Polaków. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 12:41 Źródło komentarza: Brutalna bijatyka w regionie. Sześciu obcokrajowców rannych! Autor komentarza: Patriota Treść komentarza: Pewnie wolał byś żeby było jak we Francji albo Anglii, ale tu jest Polska, i dobrze wiesz że bez strachu ze strony imigrantów to sami gwałci ile i mordercy by wjeżdżali, bardzo dobrze się chłopaki zachowały, co tamci imigranci robili w nocy na ulicy? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 11:43 Źródło komentarza: Brutalna bijatyka w regionie. Sześciu obcokrajowców rannych!
Reklama
Reklama