Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

KAS i Straż Graniczna wykryły nielegalne leki na potencję warte 5 mln zł

KAS i Straż Graniczna wykryły nielegalne leki na potencję warte 5 mln zł
fot. KAS (1)-3

Autor: fot. KAS

Funkcjonariusze KAS oraz Straży Granicznej w zatrzymanym do kontroli samochodzie ciężarowym wykryli 510 tys. tabletek na potencję.


Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu i sanockiej placówki Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej prowadzili wspólne kontrole na jednej z dróg w powiecie krośnieńskim (woj. podkarpackie).


Celem działań było walka z nielegalną migracją oraz przeciwdziałanie nielegalnemu przewozowi towarów.


Mundurowi wytypowali do kontroli jedną z ciężarówek. Wątpliwości funkcjonariuszy wzbudziła niewiedza kierowcy o rodzaju przewożonego towaru.


Jak się okazało, zatrzymany transport zawierał kilka rodzajów tabletek na potencję.  Na półtonowej palecie znajdowało się ponad 5 tys. opakowań ( 510 tys. sztuk tabletek), o rynkowej wartości 5 mln złotych. 


Konsultując się z Wojewódzkim Inspektoratem Farmaceutycznym w Rzeszowie, funkcjonariusze KAS ustalili, że przewożone farmaceutyki nie zostały zarejestrowane do obrotu na terytorium Polski.


Trwają dalsze czynności prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie.Farmaceutyki bez zezwolenia


Obrót lekami i substancjami farmaceutycznymi bez wymaganych zezwoleń jest zakazany. Osobom wprowadzającym do obrotu produkty lecznicze bez pozwolenia grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.


Stosowanie nielegalnych produktów leczniczych może być szkodliwe dla zdrowia. Leki sprowadzane nielegalnie, z naruszeniem ustawy Prawo farmaceutyczne, często są przechowywane i transportowane w nieodpowiednich warunkach.  Ponadto ich skład i działanie nie zostały zbadane.
 
Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów