Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
RZESZÓW INFO
Reklama
WSPIERAJ NIEZALEŻNE MEDIA

Tragiczny finał akcji ratunkowej w Kąkolówce. Nie żyje 32-letni mężczyzna

Podziel się
Oceń

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek, 14 maja, przed godziną 10 w Kąkolówce. Jak informują służby, 32-letni mężczyzna wykonywał prace ziemne na swojej posesji. Podczas kopania został zasypany przez osuwającą się ziemię.
Tragiczny finał akcji ratunkowej w Kąkolówce. Nie żyje 32-letni mężczyzna

Źródło: archiwum

Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe. W akcji uczestniczyły cztery zastępy straży pożarnej, w tym specjalistyczna grupa ratownictwa wysokościowego z Rzeszowa. Strażacy zabezpieczali wyrobisko i prowadzili działania mające na celu dotarcie do poszkodowanego oraz jego wydobycie spod ziemi.

- 32-latek został odnaleziony i wydobyty przez ratowników. Niestety, mimo podjętych działań, lekarz obecny na miejscu stwierdził zgon mężczyzny – przekazuje st. kpt. Jan Czerwonka, rzecznik Komendanta Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Okoliczności tragedii wyjaśniają obecnie policjanci pracujący pod nadzorem prokuratury.


Do zdarzenia doszło przed 10.00. Ratownicy od dłuższego czasu próbują dotrzeć do poszkodowanego. Akcja jest bardzo trudna i trwa walka z czasem. Nie są znane dokładne okoliczności zdarzenia ani miejsce, w którym doszło do wypadku. Nieoficjalnie mówi się, że sytuacja może być bardzo poważna.

Służby nie przekazały jeszcze szczegółowych informacji dotyczących stanu mężczyzny. Teren działań został zabezpieczony, a ratownicy prowadzą intensywne czynności, by jak najszybciej wydobyć zasypaną osobę.

Do sprawy będziemy wracać wraz z pojawianiem się kolejnych informacji.


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama