Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 06:34
RZESZÓW INFO
Reklama

Rzeszów

Ciepło, które ma znaczenie. PGE Energia Ciepła wspiera rzeszowskie hospicjum i schronisko "KUNDELEK"
Ciepło, które ma znaczenie. PGE Energia Ciepła wspiera rzeszowskie hospicjum i schronisko "KUNDELEK"
Rzeszowska elektrociepłownia po raz kolejny udowodniła, że jej rola nie kończy się na produkcji energii. W ramach siódmej edycji programu „Dzielimy się ciepłem”, PGE Energia Ciepła przekazała łącznie 55 tysięcy złotych na dopłaty do rachunków za ogrzewanie dla dwóch kluczowych rzeszowskich instytucji: Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci oraz schroniska dla zwierząt „KUNDELEK”. 31.01.2026 17:43
Mrozy zbierają śmiertelne żniwo - służby apelują i monitorują sytuację osób narażonych na wychłodzenie
Mrozy zbierają śmiertelne żniwo - służby apelują i monitorują sytuację osób narażonych na wychłodzenie
W kraju odnotowano już 36 zgonów z powodu wychłodzenia. Policyjne komunikaty dotyczą nie tylko bezpośrednich działań, jak sprawdzanie pustostanów i patrolowanie ulic, bo również są to apele o zwiększoną czujność wobec osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych, którzy mogą wymagać pomocy. Długotrwałe przebywanie w niskich temperaturach powoduje hipotermię, która jest bezpośrednim zagrożeniem życia. 31.01.2026 11:13    1
Rewolucja w organizacji ruchu w centrum Rzeszowa
Rewolucja w organizacji ruchu w centrum Rzeszowa
Nadchodzący luty przyniesie fundamentalne zmiany w sposobie poruszania się po ścisłym centrum Rzeszowa. Władze miasta zdecydowały się na odważny krok, mający na celu wyeksponowanie najcenniejszych perełek lokalnej architektury oraz poprawę bezpieczeństwa przechodniów. Już za kilka dni samochody znikną z reprezentacyjnych alei w okolicy Zamku, ustępując miejsca pieszym i turystom. 30.01.2026 15:18
Pomnik Wdzięczności Armii Czerwonej w końcu zniknie z centrum Rzeszowa
Pomnik Wdzięczności Armii Czerwonej w końcu zniknie z centrum Rzeszowa
Po latach politycznych sporów, dyskusji historyków i protestów mieszkańców, zapadła ostateczna decyzja. Władze Rzeszowa zabezpieczyły środki na usunięcie Pomnika Wdzięczności Armii Czerwonej. Obiekt, który od ponad 70 lat góruje nad Placem Ofiar Getta, zostanie zdemontowany, a jego elementy trafią w nowe miejsca. 30.01.2026 13:24
Rekordowy budżet na ochronę ludności i obronę cywilną - prawie 300 mln zł dla Podkarpacia
Rekordowy budżet na ochronę ludności i obronę cywilną - prawie 300 mln zł dla Podkarpacia
W najbliższych dniach ogłoszony zostanie nabór wniosków na realizację zadań w 2026 roku w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej. Jak zapowiedziała podczas konferencji prasowej Teresa Kubas-Hul, wojewoda podkarpacki, do dyspozycji samorządów będzie niemal 300 mln zł – więcej niż w roku ubiegłym. 30.01.2026 12:13
KOMENTARZE
Autor komentarza: Bogusław Pańko Treść komentarza: Świetna praca policjantów i nie patrząc na zagrożenie poświęcenie Data dodania komentarza: 27.06.2026, 11:55 Źródło komentarza: Nocny dramat w Starej Wsi. Brzozowscy policjanci ruszyli na ratunek i ściągnęli dzieci z balkonu Autor komentarza: Jewremi Treść komentarza: a plażu dla naturystów tam budiet ? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:09 Źródło komentarza: Oddalone od Rzeszowa o 20 km. Lazurowe Wybrzeże startuje w piątek Autor komentarza: Ziomeks Treść komentarza: Mandaty powinny być adekwatne do zarobków, wtedy by się nauczyli jeździć i bardziej by respektowali wykroczenia. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 17:05 Źródło komentarza: Jan R. szaleje po podkarpackich drogach! Najpierw rozbił Scanię na S19, teraz o mało nie zabił kursantki z "eLki" na A4! [WIDEO] Autor komentarza: Ania Treść komentarza: Bardzo mądry człowiek miał swoje zdanie Data dodania komentarza: 24.06.2026, 23:05 Źródło komentarza: Andrzej Szlachta zawieszony przez PiS. To konsekwencja głosowania ws. prezydenta Rzeszowa Autor komentarza: Kamil Treść komentarza: Zawsze możesz wyjechać do pięknych Niemiec, czy za Ural, zamiast tutaj żale wylewac i obrażać Polaków. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 12:41 Źródło komentarza: Brutalna bijatyka w regionie. Sześciu obcokrajowców rannych! Autor komentarza: Patriota Treść komentarza: Pewnie wolał byś żeby było jak we Francji albo Anglii, ale tu jest Polska, i dobrze wiesz że bez strachu ze strony imigrantów to sami gwałci ile i mordercy by wjeżdżali, bardzo dobrze się chłopaki zachowały, co tamci imigranci robili w nocy na ulicy? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 11:43 Źródło komentarza: Brutalna bijatyka w regionie. Sześciu obcokrajowców rannych!
Reklama
Reklama