Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wojewoda powołała konsultantów wojewódzkich

Podkarpacie ma nowych konsultantów wojewódzkich w ochronie zdrowia. Powołania na pięcioletnią kadencję wręczyła dziś wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul.
Wojewoda powołała konsultantów wojewódzkich

Źródło: Fot. Jerzy Żygadło, PUW w Rzeszowie

Konsultantem wojewódzkim w dziedzinie dermatologii i wenerologii został prof. dr hab. n. med. Adam Reich - kierownik Kliniki Dermatologii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie, który w kwietniu br. został wybrany na rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego na kadencję 2024-2028.

Powołanie do pełnienia funkcji konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie w chirurgii naczyniowej otrzymał natomiast lek. med. Piotr Stabiszewski - kierownik Oddziału Chirurgii Naczyniowej w Wojewódzkim Szpitalu im. Św. Ojca Pio w Przemyślu.

Konsultanci, w ramach pełnienia swoich funkcji, wykonują m. in. zadania opiniodawcze, doradcze i kontrolne dla organów administracji rządowej, podmiotów tworzących w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta, jak również przeprowadzają kontrole dostępności do świadczeń zdrowotnych na obszarze województwa podkarpackiego.
 

Fot. Jerzy Żygadło, PUW w Rzeszowie


Podziel się
Oceń

Komentarze