Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Co jest ważne dla Polski? Co jest ważne dla Rzeszowa? Adam Michnik, Tomasz Grodzki i Gabriela Morawska - Stanecka w Rzeszowie na debacie senackiej „Senat blisko obywatela”.

Debata na którą zaprasza Senator Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Grodzki oraz Senatorka Rzeczypospolitej Polskiej Gabriela Morawska-Stanecka odbędzie się 16 kwietnia 2024 r., godz. 18.00 w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 83. Spotkanie będzie miało charakter otwarty.
Co jest ważne dla Polski? Co jest ważne dla Rzeszowa? Adam Michnik, Tomasz Grodzki i Gabriela Morawska - Stanecka w Rzeszowie na debacie senackiej „Senat blisko obywatela”.

Źródło: Marzena Kłeczek-Krawiec, Rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Rzeszowa

Udział w niej zapowiedzieli: Tomasz Grodzki, senator, marszałek Senatu w latach 2019–2023, Gabriela Morawska-Stanecka, senatorka, wicemarszałkini Senatu w latach 2019–2023, Teresa Kubas-Hul, Wojewoda Podkarpacki, Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, Adam Michnik, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”.

Celem cyklu debat senackich jest popularyzacja wiedzy o roli Senatu RP w procesie legislacyjnym oraz jego dorobku ustawodawczym po odrodzeniu izby po 1989 roku, przybliżenie obywatelom inicjatyw ustawodawczych Senatu RP mających realny wpływ na ich życie oraz wskazanie roli Senatu RP w budowie dialogu społecznego, a także możliwości i rozwiązań zmierzających do zwiększenia roli obywateli w jego naprawie. W ramach projektu cyklicznie odbywają się otwarte dla obywateli spotkania w różnych miastach Polski.

Podczas debaty w Opolu, Marszałek Grodzki podkreślał, że poziom debaty wzrósł zwłaszcza w ostatniej kadencji, gdy władzę w senacie przejęła opozycyjna większość. A w raz z nią wróciły konstytucyjne 30-dniowe terminy do przedyskutowania każdej przedstawianej senatowi ustawy.  Stąd narodził się pomysł Debat Senackich, by, jak powiedział marszałek, „kaganek dobrej jakości debaty nieść w Polskę”.

Dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych na rzeszowską debatę, aby w atmosferze wzajemnego szacunku porozmawiać o tym, co dla naszego miasta i dla mieszkańców jest ważne. 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów