Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Międzynarodowa konferencja naukowa "Natural Cosmetics International Meeting"

Międzynarodowa konferencja naukowa "Natural Cosmetics International Meeting"
pielegnacja twarzy-ink
Konferencję organizuje Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Dziś wieczorem odbędzie się rejestracja i powitanie uczestników, na jutro i pojutrze zaplanowanych jest szereg wystąpień i warsztatów.

Tematyka konferencji „Natural Cosmetics International Meeting" jest unikalna w skali nie tylko kraju, ale również w skali Europy – informuje dr Katarzyna Gaweł-Bęben, dyrektor Laboratorium Hodowli Komórek i Tkanek Kolegium Medycznego WSIiZ. Większość konferencji poświęconych substancjom naturalnym skupia się na metodach ich izolacji lub też działaniu leczniczym. Tymczasem, jak pokazuje stale rosnące zainteresowanie kosmetykami naturalnymi, badania nad  wpływem ekstraktów roślinnych i ich substancji na kondycję skóry znajdują się obecnie w kręgu zainteresowania nie tylko świata naukowego, ale również  przedstawicieli branży kosmetycznej. Rzetelne określenie bezpieczeństwa oraz skuteczności stosowania substancji naturalnych w kosmetykach nie jest proste, ze względu na obowiązujący od 2013 roku na terenie UE całkowity zakaz testowania kosmetyków i ich składników na zwierzętach. Naukowcy badający kosmetyczne właściwości roślin muszą więc sięgać po mniej konwencjonalne modele badawcze, takie jak embriony rybek Danio reiro czy też modele 3D ludzkiego naskórka.

Podczas konferencji poruszone zostaną takie tematy jak: techniki otrzymywania substancji czynnych z surowców naturalnych, metody oceny skuteczności i bezpieczeństwa naturalnych składników a także kwestie prawne, regulujące m. in. kwestie deklaracji marketingowych, jakie można znaleźć na opakowaniach kosmetyków naturalnych.
Dla uczestników konferencja będzie również okazją do uczestnictwa w unikalnych warsztatach dotyczących m. in. pracy z modelami 3D ludzkich tkanek (warsztaty organizowane przez firmę MatTek) oraz podstaw recepturowania kosmetyków naturalnych (warsztaty organizowane przez pracowników Katedry Kosmetologii WSIiZ).

Konferencja „Natural Cosmetics International Meeting" powstała z inicjatywy naukowców zatrudnionych w Katedrze Kosmetologii WSIiZ: Kierownika Katedry prof. dr hab. Kazimierza Głowniaka oraz dr Katarzyny Gaweł-Bęben i dr Beaty Antosiewicz-Klimczak. Wśród zaproszonych prelegentów znajdują się naukowcy m. in. z Austrii, Grecji, Słowacji, Australii, Turcji oraz wiodących ośrodków naukowych w całej Polsce. Swój udział zgłosiło również wielu przedstawicieli firm kosmetycznych specjalizujących się w kosmetykach naturalnych.
Konferencja jest dofinansowana ze środków programu „Doskonała Nauka" Ministerstwa Edukacji i Nauki.


Kosmetyki konferencja
Kosmetyki konferencja

Kosmetyki konferencja
Kosmetyki konferencja

pielegnacja twarzy
pielegnacja twarzy


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów