Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Powracają bezpośrednie połączenia z Rzeszowa do Nowego Jorku

Biuro prasowe Polskich Lotów Lotnicznych LOT poinformowało, że od 31 marca zostaną wznowione połączenia z Jasionki do Nowego Jorku. Połączenie to cieszyło się w ostatnim roku dużą popularnością.
Powracają bezpośrednie połączenia z Rzeszowa do Nowego Jorku

Źródło: lot.com

Jak wynika z informacji biura prasowego PLL LOT, loty z USA (z portu lotniczego Newark oddalonego ok. 25 kilometrów od nowojorskiego Manhattanu) do Rzeszowa będą odbywały się w niedziele między godzinami 20:15 i 11:00 następnego dnia, a rejsy w drugą stronę będą w poniedziałki (13:30 – 23:45 naszego czasu). 

W zeszłym roku z rejsów między Rzeszowem, a Stanami Zjednoczonymi skorzystało niemal 15 tysięcy pasażerów. Jak poinformował rzecznik Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka Waldemar Mazgaj, dla tej trasy był to najlepszy okres od 2018 roku. Historia tego połączenia jest dość zawiła – po raz pierwszy bezpośrednie rejsy z Rzeszowa do USA były w ofercie LOT-u w 2007 roku. Trzy lata później zostały one zawieszone i pojawiły się ponownie dopiero w 2018 roku. W 2020 roku ponownie je zawieszono z powodu pandemii, jednak już w następnym roku loty między Jasionką, a Stanami Zjednoczonymi powróciły.

Rejsy do USA powrócą 31 marca i zostaną w ofercie LOT-u do 26 października. Będą one obsługiwane za pomocą samolotów Boeing 787 Dreamliner. Ceny w obie strony zaczynają się od 2600 złotych.


Podziel się
Oceń

Komentarze