Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 10 czerwca 2023 03:14
Reklama

Niewybuchy w podrzeszowskiej Jasionce. Znaleziono pociski artyleryjskie

Niewybuchy w podrzeszowskiej Jasionce. Znaleziono pociski artyleryjskie
303-257056
Autor: fot. KMP Rzeszów
Podczas prac ziemnych w podrzeszowskiej Jasionce odnaleziono niewybuchy. Przedmioty rozpoznano jako pociski artyleryjski kalibru 88 mm.

W poniedziałek 20 marca po godz. 11, do dyżurnego rzeszowskiej komendy wpłynęła informacja o odnalezieniu przedmiotów przypominających pociski, które zostały wykopane podczas prac związanych z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 878 w Jasionce.

Dyżurny na miejsce skierował patrol z komisariatu w Trzebownisku. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz potwierdzili fakt wykopania pocisków.

Następnie dyżurny we wskazane miejsce skierował funkcjonariuszy z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego komendy miejskiej, którzy określili niebezpieczne znalezisko, jako niewybuchy z czasów II wojny światowej.

Zostało ujawnionych 7 pocisków artyleryjskich kalibru 88 mm. O znalezisku zostali powiadomieni saperzy z 21 batalionu Wojska Polskiego w Rzeszowie, którzy  zabezpieczyli i wywieźli niewybuchy do miejsca jego neutralizacji.

Policjanci przypominają, że niewybuchy, pomimo wielu lat spędzonych głęboko w ziemi, nadal mogą stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi. W przypadku takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem dotykać go ani przenosić. W przypadku znalezienia niewybuchu czy amunicji należy natychmiast powiadomić policję, a do czasu przybycia funkcjonariuszy zabezpieczyć to miejsce i nie dopuścić, by inne osoby nieświadome zagrożenia naraziły się na niebezpieczeństwo.

 

Oceń

Komentarze
Reklama