Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Marta Niewczas: ruch jest najlepszą profilaktyką przeciwko chorobom

Marta Niewczas: ruch jest najlepszą profilaktyką przeciwko chorobom
IMG_20220421_111248

Skąd pomysł na bezpłatny program sportowy w Rzeszowie?

Marta Niewczas: Od kilku lat realizujemy programy profilaktyczne dla mieszkańców Rzeszowa w ramach naszego stowarzyszenia i w ramach programów, które ogłasza nasze miasto oraz Ministerstwo Sportu. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego i realizacja takich programów jest naszym obowiązkiem. Cieszymy się, że władze miasta Rzeszowa takie organizacje wspierają i dopingują nam w tych działaniach.

Do kogo skierowany jest program? 

Marta Niewczas: Pierwszy program, który teraz realizujemy, jest skierowany do osób zagrożonych chorobami cywilizacyjnymi np. otyłość, cukrzyca, choroby serca czy depresja. Drugi, który ogłosimy już niebawem, będzie skierowany do naszych kochanych Seniorów.

Już dzisiaj serdecznie zapraszam wszystkich do zapisów tel. 604 136 337.

Choroby cywilizacyjne to spory problem, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Jak zachęcić osoby starsze i młodsze do uprawiania sportu?

Marta Niewczas: Dla dzieci najlepszy jest przykład, a nie wykład. Dlatego osobiście z dziećmi ćwiczę i pokazuje, jak ważny jest sport w ich życiu. Te nasze wspólne ćwiczenia to też okazja do poznania nowych znajomych, wymiany informacji. To też motywacja do wyjścia z domu…

Każdy też wie, że ruch jest najlepszą profilaktyką przeciwko chorobom, dlatego trzeba powalczyć z leniem i dołączyć do nas.


FB_IMG_1650527421219
FB_IMG_1650527421219


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów