Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Rozpoczęcie II etapu budowy Podkarpackiego Centrum Sportu Akademickiego w Rzeszowie

Umowa została podpisana 1 sierpnia br., przez JM prof. dr hab. Sylwestra Czopka, Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego a Wiceprezesem firmy BAUDZIEDZIC, Marcinem Baranem.
Rozpoczęcie II etapu budowy Podkarpackiego Centrum Sportu Akademickiego w Rzeszowie

Źródło: Uniwersytet Rzeszowski

Wartość projektu na postawie postępowania przetargowego: 26 405 785,10 zł

 

Planowany okres realizacji: 22 miesiące

Generalny wykonawca prac: BAUDZIEDZIC SP. Z O. O. SP.K.

ul. Lotniskowa 8, 36-060 Głogów Małopolski

Rodzaj inwestycji:

Inwestycja polega na wykonaniu nowego obiektu w bezpośrednim sąsiedztwie powstałej hali lekkoatletycznej i jest kolejnym elementem (stanowiącym II etap) na stworzenie uniwersyteckiego kompleksu sportowego. Inwestycja pozwoli na centralizację Instytutu Nauk o Kulturze Fizycznej, który do tej pory był zlokalizowany w kilku odległych części miasta. Inwestycja zapewni odpowiednią infrastrukturę dla Instytutu Nauk o Kulturze Fizycznej zarówno dla działalności dydaktycznej, jak i naukowo - badawczej. Obiekt w głównej mierze będzie wykorzystywany przez Instytutu Nauk o Kulturze Fizycznej. Jednak obiekty sportowe będą dostępne dla całej społeczności akademickiej. 

 

Zakres rzeczowy i opis inwestycji:

Podkarpackiego Centrum Sportu Akademickiego będzie obiektem wykonanym od podstaw, całkowicie nowoczesnym w pełni dostosowanym do obowiązujących przepisów i warunków o wysokiej estetyce architektonicznej. Obiekt będzie zlokalizowany bezpośrednio przy wybudowanej hali lekkoatletycznej (Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym – stanowiącym I etap) i będzie stanowił kolejny element kompleksu.

Na część obiektową składają się:

1. Sale dydaktyczne w tym dwie aule wykładowe.

2. Gabinety naukowe.

3. Sale sportowe w tym:

- Sala gier zespołowych SD.44 - ćwiczenia ogólnorozwojowe, gry i zabawy ruchowe, indywidualny trening gibkościowy. Gry i zabawy ruchowe podnoszące sprawność ogólną, specjalną i wszechstronność zawodnika w okresie przygotowawczym w miesiącach XI-XII.

- Sala gimnastyczna SD.47 - ćwiczenia ogólnorozwojowe z wykorzystaniem przyrządów gimnastycznych, indywidualny trening płotkarski, skok wzwyż. Wszechstronne przygotowanie fizyczne poprzez ćwiczenia specjalne prowadzi do podwyższenia efektywności treningu wpływając na szybsze opanowanie techniki oraz prowadzi do uzyskania wysokiego poziomu wielu zdolności motorycznych. W/w sale będą służyły do podnoszenia sprawności w zakresie wielu dziedzin

sportowych w tym również gier zespołowych.

4. Szatnie z węzłami sanitarnymi zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie sal i wyposażone w umywalki, natryski i miski ustępowe.

5. Magazyny sprzętu sportowego - w bezpośrednim sąsiedztwie sal.

Dodatkowo przynależny teren zewnętrzny będzie obejmował boiska zewnętrzne (kort tenisowy oraz boisko typu orlik do piłki nożnej).

 

Realizacja budowy Podkarpackiego Centrum Sportu Akademickiego pozwoli na polepszenie warunków do realizacji pracy naukowo badawczej oraz do realizacji zajęć dydaktycznych, umożliwi studentom dostęp do sal i boisk w wymiarze, w jakim będą tego potrzebowali. Nowy obiekt, będący do dyspozycji Uniwersytetu Rzeszowskiego pozwoli na utworzenie nowych kierunków studiów, realizację większej liczby studiów podyplomowych oraz kursów instruktorskich i trenerskich w znacznie lepszych, niż dotychczasowe warunkach. 

Realizacja zadania inwestycyjnego pn. Podkarpackiego Centrum Sportu Akademickiego stanowi inwestycję w infrastrukturę sportową, która przyczyni się do wzrostu liczby studentów, podniesienia poziomu kształcenia studentów.

Nowy kompleks ma w założeniu umożliwiać rekreację i czynny wypoczynek studentom i kadrze naukowej zamieszkującym ten rejon. Realizacja inwestycji, na terenie której mają znajdować się pomieszczenia dydaktyczne, wielozadaniowe sale sportowe, boiska zewnętrzne oraz pomieszczenia szatni, zaplecza sanitarnego i technicznego, pozwoli na polepszenie warunków do realizacji zajęć dydaktycznych i umożliwi studentom dostęp do infrastruktury sportowej w potrzebnym wymiarze. Dzięki temu absolwent kierunku studiów przygotowany będzie do pracy dydaktyczno - wychowawczej, promowania zdrowia i aktywności fizycznej oraz uzyskania pełnych kompetencji prowadzenia gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej, wykonywania zawodu instruktora sportu, nauczyciela wychowania fizycznego.


 


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama Drukarnia Rzeszów