Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

POMOC DLA PIOTRUSIA

POMOC DLA PIOTRUSIA
piotrus3

Piotruś to uśmiechnięty, wesoły 3-latek. Nic w jego rozwoju nie zaniepokoiło rodziców, aż do listopada 2021 roku, kiedy chłopiec trafił do szpitala z powodu obustronnego zapalenia płuc. Podczas badań wyniki morfologii wyszły bardzo złe. Wtedy już, pojawiło się  podejrzenie białaczki.


Jednak transfuzja krwi poprawiła parametry i odsunęła widmo tej ciężkiej choroby.


Po co 2-tygodniowych konsultacjach i kontroli badań w Klinice Onkohamatologii Dziecięcej w Szpitalu nr 2 w Rzeszowie, wszystko szło pomyślnie, aż do czasu otrzymania wyników rozmazu krwi- mówi Joanna, mama chłopca. Wtedy ponowiliśmy badania, a ich wyniki były zagrażające życiu. Biopsja szpiku potwierdziła jednoznacznie - ostra białaczka limfoblastyczna typu B- dodaje kobieta.


„ W ciągu kilku chwil życie synka legło w gruzach, a plany na przyszłość naszej rodziny zmieniły się w nadzieję na przeżycie”- mówi.


Aktualnie Piotruś przebywa na oddziale Onkohematologii Dziecięcej Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie gdzie przyjmuje chemioterapię, sterydy, antybiotyki. Codzienna zabawa zastąpiła miejsce biopsjom i transfuzjom.


Rodzina chłopca prosi o wsparcie finansowe na portalu zrzutka.pl. Zbierane są pieniądze na minimum 2-letnie leczenie, rehabilitację i powrót do pełni zdrowia.


Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/rzjnmt


Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy.


Anna Kisała - Opiekun działu "Charytatywnie"

Rzeszowianka, prywatnie mama, liderka akcji społecznych w Stowarzyszeniu Polska 2050. Od 2020 roku nieprzerwalnie organizuje akcje charytatywne, zbiórki, pomaga osobom wykluczonym i potrzebujących. W 2021 r. nominowana do tytułu Osobowości Roku 2020 w kategorii Działalność społeczna i charytatywna.


W tym dziale pomagamy pomagać. Jeśli chcesz udostępnić jakąś akcję charytatywną ważną dla rzeszowiaków napisz na adres [email protected]


Podziel się
Oceń

Komentarze