Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Podkarpacie po nawałnicach. Setki interwencji strażaków i kolejne ostrzeżenia meteorologiczne

W niedzielę nad Podkarpaciem przeszły intensywne burze. Strażacy musieli interweniować aż 310 razy, zajmując się przede wszystkim wypompowywaniem wody z zalanych budynków, usuwaniem powalonych drzew oraz zabezpieczaniem uszkodzonych dachów.
Podkarpacie po nawałnicach. Setki interwencji strażaków i kolejne ostrzeżenia meteorologiczne

Źródło: KP PSP Strzyżów

W poniedziałek rano bryg. Marcin Betleja z podkarpackiej straży pożarnej poinformował, że ratownicy usuwali także drzewa i konary leżące na liniach energetycznych i drogach, oczyszczali drogi z naniesionego przez deszcz błota oraz udrażniali przepusty drogowe.

W 14 przypadkach pomagaliśmy zabezpieczać uszkodzone dachy na budynkach gospodarczych i mieszkalnych. Również zabezpieczaliśmy workami z piasku gospodarstwa zagrożone zalaniem – przekazał nam bryg. Marcin Betleja.

Najwięcej interwencji miało miejsce w powiecie strzyżowskim, gdzie strażacy wyjeżdżali do skutków burz aż 124 razy. W powiecie mieleckim odnotowano 77 takich zgłoszeń.

Ponad 350 gospodarstw domowych wciąż nie ma prądu. W niedzielne popołudnie prądu było pozbawionych blisko 8500 domów.

Meteorolodzy wydali na poniedziałek kolejne ostrzeżenie przed burzami, którym mogą towarzyszyć intensywne opady deszczu. Prognozuje się, że może spaść od 30 do 40, a miejscami nawet do 55 litrów wody na metr kwadratowy. Należy również spodziewać się gradu. Alert drugiego stopnia obejmuje powiaty: bieszczadzki, jasielski, Krosno, krośnieński, leski i sanocki.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia wydano dla powiatów: rzeszowskiego, dębickiego, jarosławskiego, lubaczowskiego, łańcuckiego, przemyskiego, Przemyśla, przeworskiego, ropczycko-sędziszowskiego, Rzeszowa i strzyżowskiego. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 12:00 do 21:00.


Podziel się
Oceń

Komentarze