Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Więcej rekreacji na rzeszowskim Staromieściu [FOTO]

W powstającej w rejonie ulic Staromiejskiej i Lubicz strefie rekreacji i wypoczynku rozpoczął się już montaż urządzeń zabawowych dla dzieci.
Więcej rekreacji na rzeszowskim Staromieściu [FOTO]

Autor: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Strefa powstaje w sąsiedztwie siedziby Rzeszowskiego Domu Kultury. Zastąpiła znajdujący się tam przez wiele lat wysłużony plac zabaw. Będzie miała ok. 25 arów powierzchni. Prace rozpoczęły się tegoroczną wiosną. Przygotowywane są już m.in. alejki, urządzony został już ogród deszczowy. Rozpoczął się także montaż urządzeń zabawowych. Niedługo ruszą nasadzenia zieleni. 

Teren będzie podzielony na różne strefy - m.in.: plac zabaw, strefa rekreacji, łąka kwietna, rabata ziołowa, strefa relaksu. Plac zabaw powstaje w części centralnej. Będzie wyposażony w różnego rodzaju urządzenia zabawowe i żagle zacieniające. Strefa relaksu będzie w zachodniej części terenu. Na jej wyposażeniu znajdą się m.in. parklety. W jej w sąsiedztwie będzie wysoka zieleń. Na całym terenie inwestycji, a w szczególności w południowej części, powstaną rabaty, na których będą rosły specjalnie wyselekcjonowane gatunki ziół. W sąsiedztwie rabat znajdą się ławki oraz leżaki. Częścią strefy będzie edukacyjna łąka kwietna, wyposażona w domki dla owadów.

Inwestycję realizuje wybrana w przetargu firma Arko z Dzikowca. Koszt to ponad 1,6 mln zł. Zadanie jest realizowane z pieniędzy z budżetu państwa. Będzie gotowe latem tego roku. 


Podziel się
Oceń

Komentarze