Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Mistrzostwa Europy Juniorów drugi raz w historii odbędą się w Polsce. To duży sukces Rzeszowa

Mistrzostwa Europy Juniorów w skokach do wody odbędą się od 8 do 14 lipca 2024 r. na basenie przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie. Obecnie jest on najlepszym obiektem w Europie przeznaczonym do tego typu rywalizacji.
Mistrzostwa Europy Juniorów drugi raz w historii odbędą się w Polsce. To duży sukces Rzeszowa

Źródło: pixabay

Udział w mistrzostwach weźmie około 300 zawodników z 25 krajów. Polskę będzie reprezentowało 8 - 10 zawodników. Trenerem reprezentacji Polski jest Grzegorz Kozdrański, na co dzień pracujący w Klubie Sportów Wodnych Stal Rzeszów, olimpijczyk z Barcelony w 1992 roku. 

- Bardzo się cieszymy, że Europejska Federacja Pływacka zdecydowała, że Mistrzostwa Europy Juniorów odbędą się właśnie w Rzeszowie. Nie byłoby to możliwe gdyby nie nasz fantastyczny, nowoczesny, przystosowany do uprawiania skoków do wody obiekt, który otworzyliśmy końcem 2022 roku – nie kryje prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek. 

Młodzi sportowcy w wieku 14 – 18 lat (ale mogą się zdarzyć i młodsi) będą walczyli o zwycięstwo od 8 do 14 lipca. 

Mistrzostwa Europy Juniorów są organizowane od 1967 roku. W Polsce odbyły się tylko  raz. Było to w roku 2013, kiedy to młodzi Europejczycy stanęli w szranki w Poznaniu. Teraz będą rywalizowali w Rzeszowie. Miasto słynie ze skoków do wody, a dzięki infrastrukturze, profesjonalnej kadrze i utalentowanym zawodnikom ta tradycja jest podtrzymywana. Możemy się pochwalić 22-letnim olimpijczykiem. To rzeszowianin Robert Łukaszewicz, zawodnik Stali Rzeszów, który latem pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Basen przy ul. Matuszczaka został oddany do użytku w grudniu 2022 r. Pływalnia jest wyposażona w trampoliny: 1 m, 3 m oraz wieże: 5 m, 7,5 m oraz 10 m. To stwarza możliwość profesjonalnego treningu skoczkom do wody wszystkich kategorii wiekowych. Pozwala również na organizację liczących się zawodów sportowych. Budowa obiektu pochłonęła prawie 26 mln zł. Została sfinansowana z budżetu miasta Rzeszowa, a dofinansowana z Ministerstwa Sportu i Rekreacji.

 

 

 

 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów