Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Rzeszów na trzecim miejscu wśród miast wojewódzkich o najwyższej frekwencji wyborczej

Rzeszów znalazł się pośród miast wojewódzkich o najwyższej frekwencji, odnotowanej podczas drugiej tury wyborów samorządowych.
Rzeszów na trzecim miejscu wśród miast wojewódzkich o najwyższej frekwencji wyborczej

Źródło: istockphoto.com

Po godz. 18:30 Państwowa Komisja Wyborcza, podała frekwencję na godz. 17:00 w drugiej turze niedzielnych wyborów samorządowych. Jak się okazało w całym kraju wyniosła ona 33,17 proc. Na Podkarpaciu zaś 35,08 proc, a więc trochę mniej niż podczas pierwszej tury, mającej miejsce dwa tygodnie temu. Gdyż frekwencja, wynosiła wówczas 41,02 proc. Mimo to Podkarpacie, znalazło się wśród województw w których do głosowania przystąpiło najwięcej osób. Podobnie było w przypadku samego Rzeszowa, który zaliczył się do grona miast wojewódzkich, gdzie odnotowano największą frekwencję wyborczą.

Jednak w przypadku województw, najwyższe frekwencje odnotowane zostały do godz. 17:00 w województwach: lubelskim (37,50 proc.), świętokrzyskim (35,85 proc.), mazowieckim (35, 32 proc.) W przypadku Podkarpacia, sytuacja wyglądała w ten sposób że jeszcze do południa, znajdowało się ono na 3 miejscu wśród województw o najwyższej frekwencji, jednak potem spadło ono na 5 miejsce. 

Zaś w przypadku miast wojewódzkich, Rzeszów zajął trzecie miejsce z frekwencją 33,74 proc. Wyżej znalazły się Kielce (34,62 proc). A na pierwszym miejscu Zielona Góra (36.48 proc.). 

Jeśli chodzi o samo Podkarpacie to w przypadku powiatów najwyższą frekwencję osiągnął leski (52.12 proc.). Zaś w przypadku gmin. na pierwszym miejscu znalazła się Sieniawa, frekwencja sięgnęła tam bowiem 53,26 proc. W powiecie rzeszowskim do godz. 17:00 frekwencja wyborcza osiągnęła 39,20 proc. 

 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów