Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Prof. Adam Reich wybrany na nowego rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego

Wtorek, 16 kwietnia, był dniem decyzyjnym dla Uniwersytetu Rzeszowskiego - ogłoszono wyniki wyborów na nowego rektora. Profesor dr hab. n. med. Adam Reich zwyciężył w starciu o fotel rektorski na nadchodzącą kadencję 2024-2028.
Prof. Adam Reich wybrany na nowego rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego

Źródło: Pexels.com

Konkurencją dla prof. Reicha był obecny prorektor ds. Kolegium Nauk Humanistycznych, prof. dr hab. Paweł Grata. Ostateczną decyzję podjęło 150-osobowe Kolegium Elektorów UR, gdzie prof. Reich zdobył 83 głosy, a prof. Grata – 66. Po ogłoszeniu wyników prof. Reich wyraził swoją wdzięczność oraz poczucie zobowiązania wobec uczelni, pracowników i studentów. Zadeklarował, że będzie dążył do rozwoju Uniwersytetu Rzeszowskiego i jego uznania zarówno na terenie Podkarpacia, jak i w skali całej Polski i Europy.

Przekazanie władzy odbędzie się 1 września 2024 roku na nadzwyczajnym posiedzeniu Senatu nowej kadencji. Prof. Adam Reich zastąpi na stanowisku rektora prof. Sylwestra Czopka, który kierował uczelnią od 2015 roku. Profesor Czopek wyraził nadzieję, że nowy rektor będzie kontynuował i wspierał wiodące kierunki uczelni oraz będzie otwarty na rady i pomoc w zarządzaniu.

Doświadczenie Reicha

Adam Reich, 47-letni dermatolog i wenerolog, jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Przez lata był związany z Uniwersytetem Rzeszowskim, pełniąc różne funkcje akademickie. Jest autorem ponad 450 prac naukowych oraz laureatem wielu nagród i wyróżnień.

Jego wybór na nowego rektora jest postrzegany jako symbol nowego etapu dla uniwersytetu, a sam profesor Reich zapowiada kontynuację wysokich standardów i rozwój uczelni w najbliższych latach.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów