Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

PiS odkryło karty. Szumny kandydatem na prezydenta Rzeszowa

Dziś oficjalnie potwierdziły się wcześniejsze doniesienia, że Waldemar Szumny zostanie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta Miasta Rzeszowa. Partia Jarosława Kaczyńskiego postawiła więc na doświadczonego samorządowca, który ma na swoim koncie wieloletnią pracę w miejskiej radzie. Konkurencja w wyścigu o fotel prezydencki Rzeszowa staje się coraz liczniejsza. Przed Waldemarem Szumnym wyzwanie, aby wyłonić się jako lider obozu sceptycznie nastawionego do obecnych władz miasta i spróbować przynajmniej wejść do drugiej tury wyborów i tam powalczyć o potencjalne zwycięstwo.
PiS odkryło karty. Szumny kandydatem na prezydenta Rzeszowa

Źródło: BIP Rzeszów

W Samorządzie spędził pół swojego życia 

- To facet, który samorząd zna jak własną kieszeń, który w tym samorządzie spędził połowę życia i doskonale wie jak ten samorząd powinien funkcjonować, żeby działał skutecznie dla mieszkańców – tak swojego partyjnego kolegę w mediach społecznościowych przedstawił Marcin Fijołek.

Waldemar Szumny jest radnym naszego miasta od 1998 roku, co czyni go niezwykle doświadczonym lokalnym politykiem. Od 2019 roku pełni funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miasta w Rzeszowie.

Waldemar Szumny ma 56 lat i jest matematykiem z wykształcenia. Przez pewien czas pracował jako nauczyciel akademicki na Politechnice Rzeszowskiej. Obecnie związany jest z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego.

Chcę być prezydentem wszystkich Rzeszowian 

- Ja chcę być prezydentem wszystkich Rzeszowian i wsłuchiwać się we wszystkie głosy mieszkańców naszego miasta – tak zachęcał do siebie kandydat PiS w nagraniu internetowym.

Na konferencji prasowej Waldemar Szumny zadeklarował, że jego celem jest przywrócenie miastu dynamiki rozwoju i wprowadzenie zmian, które ułatwią życie mieszkańcom. Program jego działania jest już gotowy i ma być przedstawiany w najbliższym czasie.

Duże wyzwanie 

Choć Prawo i Sprawiedliwość cieszy się dużym poparciem na Podkarpaciu, to jednak w stolicy naszego województwa nie zdołało wygrać wyborów od wielu lat. Potwierdza to jedynie znaną zasadę, że PiS w dużych miastach nie jest tak silne jak na terenach wiejskich. Były wybory, w których kandydaci PiS nie zakwalifikowali się nawet do drugiej tury. Tak było ostatnio w 2021 roku, gdy Konrad Fijołek zwyciężył swoich rywali już w pierwszej turze. Wówczas kandydatką PiS była Ewa Leniart, która uzyskała 23,62% poparcia, co dało jej drugie miejsce. Wtedy obóz zjednoczonej prawicy był rozdarty, ponieważ o fotel prezydencki w mieście ubiegał się również Marcin Warchoł. Dzisiaj zjednoczona prawica (PiS i Suwerenna Polska) idzie razem, a obóz tzw. koalicji 15 października podzielił się. Konrad Fijołek nie może liczyć na poparcie wszystkich partii tworzących obecnie rząd, tak jak to miało miejsce w 2021 roku. Do prezydenckich wyborów swojego kandydata już przedstawiła Trzecia Droga. Lokalne struktury PO również chciałyby wystawić swojego człowieka, ale zobaczymy, co z tego wyniknie.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów