Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

II rocznica agresji Rosji na Ukrainę. Rzeszowianie będą się solidaryzować

Ważne wydarzenie zbliża się do naszego miasta. Już za kilka dni, 24 lutego, obchodzić będziemy dwulecie agresji rosyjskiego reżimu na Ukrainę. To także symboliczna dziesiąta rocznica trwającej wojny na Ukrainie. W tych dniach organizatorzy chcą wyrazić solidarność i wsparcie dla tych, którzy walczyli i wciąż walczą o swoją wolność, dom i ojczyznę.
II rocznica agresji Rosji na Ukrainę. Rzeszowianie będą się solidaryzować

Autor: Grafika: Iga Kucharska/OKO.press, Logo: Michał Szymanderski-Pastryk/Fundacja Inna Przestrzeń

Źródło: www.innaprzestrzen.pl

O 4:00 rano, na terenie Kąpieliska Miejskiego "Żwirownia" zostaną zapalone ogniska solidarności. Gesty solidarności nie będą ograniczone lokalnie - dzięki technologii, uda połączyć się z Ukrainą, przesyłając na żywo przesłanie wsparcia.

O godzinie 12:30 planowane jest spotkanie w Zespole Szkół Gospodarczych im. M.S. Ligęzy, gdzie zobaczymy filmy dokumentalne z Ukrainy oraz wysłuchamy słuchowiska "Wspólnota". Dodatkowo, we współpracy z Heart to Heart World Foundation, organizatorzy zaplanowali warsztaty integracyjne, które pozwolą nam lepiej zrozumieć i docenić kulturę ukraińską.

Wieczorem o 17:30 na bulwarach rzeszowskich odbędzie się wydarzenie, które ma na celu symbolicznie połączyć ludzi i światło - Łańcuch Solidarności. 

Następnie, o godzinie 19:00 na rzeszowskim Rynku, odbędzie się Manifestacja Solidarności. Razem wyrazimy nasze głosy wsparcia dla Ukrainy, głośno i jednomyślnie. Wieczór zakończy koncert zespołu Berehyni.

Warto przyłączyć się do wszystkich w tym wyjątkowym dniu, aby pokazać, że nie zostawiamy naszych ukraińskich braci i sióstr samych, i że stoimy z nimi solidarnie!


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów