Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Literackie spotkanie z bohaterami programu „Moda na Język Polski” w Rzeszowie!

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na wyjątkowe spotkanie z bohaterami popularnego programu telewizyjnego "Moda na Język Polski". Wydarzenie odbędzie się 21 lutego 2024 roku o godzinie 17:00 w siedzibie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, przy ulicy Sokoła 13.

„Moda na Język Polski” to program, który zdobył serca wielu widzów swoim stylem i interesującą tematyką. Jego prowadzący, redaktor Adam Bienias, wraz z specjalistami językoznawstwa i literaturoznawstwa, prof. dr hab. Kazimierzem Ożogiem oraz dr hab. Joanną Rusin, prof. UR, zapraszają do udziału w spotkaniu.

Spotkanie będzie niepowtarzalną okazją do bliższego poznania tajemnic programu, który liczy już ponad sto odcinków. Podczas tego wydarzenia będzie można dowiedzieć się więcej o kuluarach powstawania programu, tajnikach pracy związanej z badaniami nad językiem polskim oraz o tym, jakie wyzwania stoją przed polszczyzną we współczesnym świecie.

Gośćmi specjalnymi tego wydarzenia będą dr hab. Joanna Rusin, prof. UR, autorka licznych publikacji naukowych i literackich oraz prof. dr hab. Kazimierz Ożóg, wybitny polonista, uczący na Uniwersytecie Rzeszowskim i redaktor naukowy. Razem z innym redaktorem Adamem Bieniasem, stworzą niezapomniane widowisko dla wszystkich miłośników słowa pisanego i mówionego.

To jedyna taka okazja, by uczestniczyć w spotkaniu z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, które będzie nie tylko doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy, ale także niemałą zabawą dla wszystkich entuzjastów kultury języka polskiego.

Wstęp na wydarzenie jest całkowicie bezpłatny.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów