Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Ogromne zainteresowanie Branżowymi Targami Pracy

Setki osób poszukujących pracy odwiedziło w środę (14 lutego) Branżowe Targi Pracy organizowane w Centrum Aktywizacji Zawodowej przez Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie pod patronatem Starosty Rzeszowskiego i Prezydenta Miasta Rzeszowa.
  • Źródło: Starostwo Powiatowe w Rzeszowie
Ogromne zainteresowanie Branżowymi Targami Pracy

Źródło: Starostwo Powiatowe w Rzeszowie

- To pierwsze tego typu targi, na które zaprosiliśmy firmy z branży lotniczej. Taki dobór pracodawców jest oczywisty, gdyż Rzeszów jest przecież stolicą Doliny Lotniczej – stwierdził, witając uczestników, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rzeszowie Jacek Górak. 

Z ofertami dla potencjalnych pracowników pojawiło się siedem dużych firm, doskonale znanych i cenionych na rynku: BorgWarner Rzeszów Sp. z o.o., D.A. Glass Sp. z o.o., EME AERO Sp. z o.o., M&E Global Sp. z o.o., McBraida Polska Sp. z o.o., MTU Aero Engines Polska, Pratt & Whitney Rzeszów S.A. Jednym słowem ekstraklasa firm działających w branży lotniczej i motoryzacyjnej.

Firma D.A. Glass szukała przede wszystkim pracowników produkcji, do obsługi maszyn i urządzeń produkcyjnych.

- Zajmujemy się chemiczną i termiczną obsługą. Nasza firma cały czas się dynamicznie rozwija, zwiększamy produkcję, stąd i zapotrzebowanie na kolejnych pracowników – mówiła nam Magdalena Rogowska, specjalista ds. HR w firmie D.A. Glass.

Aż 150 pracowników poszukuje obecnie mająca siedzibę w Jasionce firma Eme-Aero będąca jednym z największych i najnowocześniejszych na świecie centrów serwisowych dla silników lotniczych. Dzisiaj pracuje tu blisko 1000 osób.

- Poszukujemy osób o zróżnicowanych doświadczeniu, zarówno otwartych na nowe wyzwania specjalistów, jak i poszukujących pierwszej pracy absolwentów – zachęcali przedstawiciele Eme-Aero.

Operatorów maszyn CNC, ślusarzy, inspektorów jakości i pracowników logistyki szuka z kolei rodzinna firma McBraida, w tym roku obchodząca dziesięciolecie istnienia, zajmująca się precyzyjną obróbką mechaniczną elementów do silników lotniczych. Reprezentujący na targach firmę kierownik zakładu Małachowski chwalił sobie dotychczasową współpracę z Powiatowym Urzędem Pracy w Rzeszowie.

- Byliśmy tu już na kilku targach, współpracujemy z PUP w zakresie programów stażowych.  Zawsze udaje nam się dzięki temu zatrudniać kolejne osoby na stałe. Stawiamy na młody, ambitny zespół – zapewniał Mariusz Machowski.   

Zlokalizowane w dużej sali Centrum Aktywizacji Zawodowej stoiska poszczególnych firm przyciągały licznych zainteresowanych.

- Targi są bardzo udane, dużo osób podchodzi, dopytuje o warunki zatrudnienia i wymagania – mówiła Katarzyna Zych z M&E Global. Firma ta – działająca w przemyśle obronnym, chce zatrudniać m.in. mechaników, magazynierów i kierowców z kategorią C.

Obecnie chcemy zaoferować pracę około 80 osobom. Interesują nas pracownicy produkcyjni, jak również specjaliści IT, zarówno do pracy w naszym zakładzie w Tajęcinie jak i Rzeszowie. Cały czas się rozwijamy, powiększamy park maszynowy, centrala z Monachium stawia przed nami kolejne zadania doceniając tutejszych pracowników – mówiła – Agnieszka Ostrowska, specjalistka ds. rekrutacji z MTU Aero Engines, wiodącego producenta podzespołów do silników lotniczych. Z kolei Borg Warner, firma produkująca m.in. układy kontroli i sterowania przekładni automatycznych szukała na targach przede wszystkim operatorów produkcji, magazynierów i pracowników wsparcia produkcji, zaś zatrudniająca dzisiaj 4 tysiące pracowników Pratt & Whitney Rzeszów S.A. zachęcała do kontaktu osoby zainteresowane pracą jako operatorzy obrabiarek, ślusarze i inspektorzy jakości.

Otwierając targi dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Jacek Górak wyrażał nadzieję, że jeżeli będzie zainteresowanie zarówno firm jak i potencjalnych pracowników, to będą one kontynuowane w przyszłości. Już po kilku godzinach okazało się, że pomysł był strzałem w dziesiątkę. Tego dnia wiele osób znalazło ciekawą pracę, zaś czołowe firmy z naszego regionu przyjmą kolejnych pracowników.

(s)Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów