Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Nie będzie Kliniki Neurologii w Szpitalu przy ulicy Szopena

Nie będzie Kliniki Neurologii w Szpitalu przy ulicy Szopena
szpital_wojew

Radni Sejmiku Województwa Podkarpackiego zdecydowali, ze Klinika Neurologii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim numer 1 w Rzeszowie zostanie zlikwidowana. Za likwidacją kliniki głosowało 19, przeciw było 11 radnych. Przeciwni byli m.in. Radni klubu Koalicji Obywatelskiej.


- Decyzja o likwidacji to przemyślana decyzja – mówił Władysław Ortyl, marszałek województwa. - Podyktowana jest przystosowaniem tej placówki pod potrzeby Szpitala Uniwersyteckiego.


Dodał też, że swoją działalność rozszerzy klinika psychiatrii ogólnej, bo neurologia przynosiła straty, a oddział psychiatrii, jedyny w tej części województwa, jest przepełniony.


- To nie jest dobra decyzja – mówi jeden z rzeszowskich lekarzy neurologów, proszący o anonimowość. - W dobie pandemii, kiedy przybywa pacjentów z powikłaniami neurologicznymi, zamykanie tej kliniki to błąd i niedługo się o tym przekonamy.


Oburzeni są także pacjenci kliniki. - Teraz pozostaje nam tylko prywatna wizyta u neurologa – mówi pani Krystyna, wieloletnia pacjentka tej placówki. - A to kosztuje – dodaje.


Decyzja jednak już zapadła, klinika zakończyła pracę.


maf


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów