Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nowe obostrzenia do 30 września

Nowe obostrzenia do 30 września
mask-4898571_1920-ink
W Dzienniku Ustaw została opublikowana nowelizacja rozporządzenia w sprawie obostrzeń w związku z pandemią. Nowe przepisy przedłużają obowiązywanie aktualnych obostrzeń do 30 września 2021 r., a także uwzględniają kilka zmian. 

Zmiany w obostrzeniach


Zmiany w przepisach nastąpiły bez większego rozgłosu. Nowe rozporządzenie zostało opublikowane po prostu w Dzienniku Ustaw. Wielkich zmian w przepisach regulujących obostrzenia na razie nie ma. Większość  jest identyczna, jak te obowiązujące do sierpnia 2021 roku.

We wrześniu, w porównaniu do sierpnia br., pojawi się tylko kilka zmian.  Delikatne zmiany czekają gastronomię. Rozporządzenie wprowadza obowiązek zakrywania ust i nosa maseczkami, aż do czasu zajęcia miejsca przy stoliku.

Niektóre zmiany uwzględniają też luzowanie przepisów. Z obowiązku odbycia kwarantanny, po przekroczeniu granicy kraju, zostali zwolnieni uczestnicy międzynarodowych konferencji, organizowanych na terytorium Polski przez instytucję państwową lub samorządową.

Podjęto decyzję o rezygnacji z obowiązku zakrywania ust i nosa podczas egzaminów ósmoklasisty, maturalnych, zawodowych, adwokackich, radcowskich, notarialnych i komorniczych. Warunkiem zrezygnowania z maseczek jest zachowanie dystansu minimum 1,5 metra.

Rozporządzenie weszło w życie 31 sierpnia 2021 r. i będzie obowiązywało do 30 września 2021.

Rzeszów Info/PAP

 

 

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów