Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

„DROGĘ DO WOLNOŚCI ZACZYNA SIĘ OD SIEBIE!" - wyraz patriotyzmu w rzeszowskim Millenium Hall

9 listopada 2023 roku w Centrum kulturalno – handlowym Millenium Hall w Rzeszowie odbyło się wydarzenie patriotyczne promujące wystawę zdjęć: „DROGĘ DO WOLNOŚCI ZACZYNA SIĘ OD SIEBIE!"
  • Źródło: Nietuzinkowa Rzeczywistość
„DROGĘ DO WOLNOŚCI ZACZYNA SIĘ OD SIEBIE!" - wyraz patriotyzmu w rzeszowskim Millenium Hall

Autor: Magdalena Ciołek

Finałem przedsięwzięcia był  wyjątkowy koncert  m.in. uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej Kraina Uśmiechu w Rzeszowie, podczas którego usłyszeć można było program artystyczny przygotowany z okazji kolejnej rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę Niepodległości.

Wydarzenie miało również charakter edukacyjny w związku z tym  swoją ogromna  wiedzą i doświadczeniem podzielili się z uczestnikami  miedzy innymi Anna Kierbedź – trenerka komunikacji empatycznej i Dominika Gustek (Celebrując życie) – pedagog oraz pan Piotr Boruta, którego tata został ranny podczas Powstawania Warszawskiego. Lekcje musztry przeprowadzili także żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, im. płk. Łukasza Cieplińskiego, ps."Pług", a o warsztaty robienia kotylionów zadbały animatorki z Centrum Zabaw Fantazja.

 - Moim zadaniem jednym z objawów patriotyzmu jest też dbałość o siebie i innych. Od kilku lat obserwuję zachowania ludzi w perspektywie terapeutycznej i uważam, że mamy ogromną potrzebę nauki budowania prawidłowej komunikacji oraz relacji międzyludzkich w naszym społeczeństwie. Mogą pomóc nam w tym specjaliści, aczkolwiek dla mnie również wspaniałymi nauczycielami empatii i szczerych relacji są dzieci z niepełnosprawnościami z jakimi pracuję zawodowo oraz w grupie Nietuzinkowa Rzeczywistość. Nasza Grupa Inicjatyw Społecznych oprócz pomagania innym i propagowania konstruktywnych postaw społecznych  jest właśnie przestrzenią pokazywania ich talentów i możliwości. Cieszę się ogromnie na otwartość ludzi, którzy z nami również współpracują. Cały czas trwa nasza wystawa, którą zobaczyć można do 12.11. w Millenium Hall, potem trafi do m.in. Kina Zorzy. Cieszę się również, że 17.11. nasze dzieci przeprowadzą już kolejny wywiad tym razem z menadżerem Wiktora Dyduły, który w tym dniu zagra w klubie Pod Palmą. Dziękuję również za otwartość dwóm poprzednim zespołom –Happysad i Myslovitz z jakimi mieliśmy możliwość się spotykać w poprzednich miesiącach. Dziękujemy również wszystkim sponsorom bez których nie udałoby się zrealizować tylu nietuzinkowych wydarzeń jak to, jakie miało miejsce dziś w Millenium Hall. – mówi Magdalena Ciołek organizator wydarzenia.

Wystawa zdjęć pt. „ Drogę do wolności zaczyna się od siebie!" jest kolejnym etapem projektu „A63" – patriotycznej akcji mającej na celu m.in. poszerzenie świadomość dotyczącej zdobywania i pogłębiania wiedzy na temat samoświadomości emocjonalnej, potrzeby nauki budowania prawidłowej komunikacji oraz relacji międzyludzkich.

W ramach akcji od 01.08.2023r. każdego dnia przez 63 dni (tyle ile trwało Powstanie Warszawskie) na stronie facebook-owej Nietuzinkowa Rzeczywistość udostępniane były symboliczne zdjęcia z opisem dnia Powstania Warszawskiego oraz z wybranym cytatem.

Grupa Inicjatyw Społecznych Nietuzinkowa Rzeczywistość, która od 2021 roku stara się pomagać innym organizując rożnego rodzaju akcje społeczne takie jak np. parada balonowa „kolorujeMY _POLSKĘ" oraz „miłość_POKÓJ_jedność" adresowane do Mieszkańców naszego pięknego miasta, eventy „Uśmiech dla każdego" dedykowany dzieciom przebywającym w Szpitalu Klinicznym nr 2 w Rzeszowie oraz akcję „Marzenia mają moc", projekt „Uwierz w CUDA" zakończony wydarzeniem rodzinnym „Uwierz w CUDA" w Millenium Hall.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów