Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Największa impreza biegowa w Święto Niepodległości. Biegacze dali przykład nowoczesnego patriotyzmu.

Niezwykłe sportowe święto w dzień niepodległości. Dziś w Rzeszowie odbyła się największa w tym roku biegowa impreza. Na rzeszowskie ulice wybiegło blisko 2 tysiące zawodników, którzy stworzyli piękna biało-czerwona falę. Był to niezwykły pokaz patriotyzmu na bardzo wysokim sportowym poziomie. Do naszego miasta zjechali zawodnicy z całej Polski i nie tylko. Na linii startu stanęli medaliści mistrz polski oraz mistrz świata WBC Łukasz Różański.
Największa impreza biegowa w Święto Niepodległości. Biegacze dali przykład nowoczesnego patriotyzmu.

Źródło: Facebook Run Rzeszów

Do hymnu 

Po rozgrzewce przeprowadzonej przez rzeszowską byłą olimpijkę Matyldę Kowal, wszyscy biegacze oraz licznie zgromadzeni kibicie, odśpiewali hymn narodowy Mazurka Dąbrowskiego. Piękny wzruszający moment wykazujący nasz społeczny patriotyzm. O godzinie 11:00 na rzeszowskim rynku wszyscy stanęli razem, łącząc się we wspólnym śpiewie. Wiele osób miało ze sobą flagę lub też inne biało-czerwone symbole. W ten aktywny sposób miasto i jego mieszkańcy uczcili 105. rocznice odzyskania niepodległości. 

Wysoki sportowy poziom 

Pod względem sportowym wszystko dopisało. Do biegania była idealne pogoda, szybka trasa i wspomniana wyjątkowa atmosfera. Nic tylko szybko biegać – i tak właśnie było! Pierwsze miejsce zajął Mateusz Kaczor z Radomia. Dystans 10 kilometrów pokonał on w bardzo dobrym czasie 30:12. Drugie miejsce należało do Słowaka Tibora Sahajda (30:47), podium dopełnił Patryk Marszałek z Rzeszowa (30:48). Wśród kobiet wygrała Sabina Jarząbek z czasem 34:31. Zawodniczka z Kielc jest mistrzynią Polski w biegu na 5 km. Za nią uplasowały się Monika Kaczmarek z Łodzi (34:51) oraz Beata Michałków z Jeleniej Góry (34:58). Najlepszą zawodniczką z Rzeszowa była Monika Kuźniar z wynikiem 36:03. 

Najstarszym zawodnikiem, który zakończył bieg był Władysław Rudny z Ropczyc. Pan Władysław ma 75 lat, a trasę pokonał naprawdę w dobrym czasie pokonując o wielu młodszych biegaczy. 

Do zobaczenia za rok 

Bieg niepodległości dla wielu zawodników jest zakończeniem biegowego sezonu. W tym roku w Rzeszowie nie odbędą się już biegowe imprezy. Najbliższą okazją do sportowej rywalizacji będzie zapewne rzeszowski półmaraton organizowany na wiosnę. Zachęcamy wszystkich czytelników do aktywności i kto wie, może do zobaczenia na biegowych imprezach! 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów