Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wywiad z Sylwestrem Koryckim - kandydatem do Sejmu RP z powiatu dębickiego, Polski 2050 Szymona Hołowni.

  • Źródło: Biuro Prasowe Polski 2050
Wywiad z Sylwestrem Koryckim - kandydatem do Sejmu RP z powiatu dębickiego, Polski 2050 Szymona Hołowni.

Źródło: Biuro Prasowe Polski 2050

Dlaczego jesteś w polityce?

 

Mam dość tego co widzę w telewizji, czy słyszę w radiu. Zamiast odpowiedzi na problemy, które obserwuję wśród swoich przyjaciół czy rodziny politycy oferują nam ideologiczną przepychankę, a mogliby w końcu wziąć się do roboty. Chciałbym widzieć jak zapewniają spadek cen żywności, rozwiązują problem wysokiej inflacji czy dążą do rozwoju naszego kraju. Zamiast tego widzę walkę o stołki, przepychanki partyjne, ideologiczny bełkot i tych samych ludzi od 20 lat. Polityk powinien reprezentować swój region i troszczyć się o potrzeby jego mieszkańców, ale przede wszystkim powinien pracować i dbać o normalność sfery politycznej naszego kraju, za to płacą mu obywatele.

 

I to wszystkie powody ?

 

Tych powodów jest więcej, ale te są moje jako człowieka, który lubi pracę zawodową, wyzwania i dobrze wykonane zadania. Całe życie pracuję w przemyśle, wyszkoliłem się, zdobyłem doświadczenie. Dane mi było poznać sposoby i metody, aby dostarczać niezawodne usługi i produkty, by zaspokajać potrzeby konsumentów, a wszystko po to, aby przynieść zysk przedsiębiorstwom, z którymi byłem związany. 

A teraz pomyślcie, czy nie cudownie byłoby używać doświadczenia, wiedzy, dobrych praktyk, aby dać Polakom jakościowo dobre, proste, niezawodne rozwiązania i regulacje. Dodatkowo widzieć wokół siebie efekty swojej pracy, na ulicy, w trakcie podróży, uśmiechu dzieci wracających ze szkoły. Przecież to jest marzenie każdego człowieka pracy, aby jego zaangażowanie i umiejętności tworzyły coś dla nas wszystkich.

 

Jakie są twoje wyborcze obietnice ?

 

Ja nie obiecuję, ja proponuję umowę z wyborcami. I jeżeli tylko dadzą mi pokazać, że wywiązuję się z umów to będę ciężko pracował, bo tego jestem nauczony. Będę dążył do Polski Równych Szans dla każdego, nieważne gdzie mieszka. Pokażę jak powinna wyglądać „normalność” w zakresie sprawowania mandatu posła i regulacji, które rządzą naszym codziennym życiem.

 

Twoje hasło wyborcze to „Prosta umowa: Twój głos, moja ciężka praca” Dlaczego takie?

 

Znam różne rodzaje pracy. Od tej prostej, fizycznej na roli czy w fabrykach, do tej związanej z zarządzaniem. Przemysł to mój świat i właśnie dlatego lubię  jak coś jest proste, przemyślane, dobrze zrobione i trafiające do każdego, kto tego potrzebuje. Do takich właśnie efektów pracy posłów powinniśmy dążyć. Tak wyobrażam sobie moją pracę w parlamencie. Nie bubel w stylu Polskiego Ładu, nie regulacje w sprawie wiatraków pisane na papierze po kanapce.  Wszystko co robi poseł powinno generować wartość dla nas. I tu ważna sprawa - nie dla partii, ale dla nas obywateli, to jest ich praca, to jest ich służba.

 

Jak rozumiesz Polskę Równych Szans?

 

Polska musi stać się Polską Równych Szans. Jeżeli chcesz, masz pasję, odwagę, jesteś pracowity, to nic nie powinno Ci stać na drodze do osiągnięcia swoich życiowych celów. Kod pocztowy, czyli to gdzie mieszkasz, nie powinien być ograniczeniem dla rozwoju, zakładania rodziny, nauki czy możliwości wypoczynku, nie ważne czy mieszkasz w Pustkowie, Niwiskich, Rzeszowie czy Stalowej Woli. To kto piastuje urząd Prezydenta Miasta, Burmistrza , Wójta Gminy i jakie ma upodobania polityczne nie powinno w żaden sposób decydować ile wsparcia dana jednostka dostanie ze środków centralnych. Wsparcie generować mają potrzeby, a nie polityczne romanse.

 

A normalność ? Mówisz o niej również w kontekście swojej umowy z wyborcami ?

 

Patrząc na politykę aż się prosi, aby w Sejmie RP zapanowała normalność. Ci ludzie siedzą tam często powyżej 10 lat. Oni nie znają już innego życia. Potrzebujemy porządnego wietrzenia w Sejmie.  Pokolenie 40-latków jest gotowe, aby przejąć odpowiedzialność za Polskę. Mi mówią, że jestem za normalny, aby być posłem, ale właśnie tego nam dziś w Polsce potrzeba.

 

A co z programem ?

 

Jest tego naprawdę dużo. Nie będę wszystkiego wymieniał, bo to tysiące stron. Myślę, że nasz program można nazwać programem ogarnięcia chaosu, sprawiedliwej pomocy i rozwoju Polski na pełnym gazie.   

Od zdrowia zależy najwięcej, dlatego w szybkim czasie chcemy skrócić czas oczekiwania na usługi medyczne w systemie opieki zdrowotnej, zanim dokona się usprawnienia całego systemu. Chcemy to zrealizować poprzez refundację kosztów wizyty w prywatnych praktykach, jeżeli dana osoba nie dostanie się w ciągu 60 dni do specjalisty, lekarza w systemie opieki zdrowotnej. Całe podejście zakłada, że lekarz i asystent lekarza podstawowej opieki zdrowotnej jest to zespół prowadzący pacjenta przez wszystkie aspekty leczenia i administracji systemu opieki zdrowotnej. Stawiamy na profilaktykę - lepiej zapobiegać. 

Bezpieczeństwo postrzegamy bardzo szeroko nie tylko w aspekcie armii, ale również energetyki, opieki zdrowotnej, produkcji rolnej. Nasz program zakłada budowanie silnej armii, która powinna bazować na potencjale polskiego przemysłu. Każdy wydatek modernizacyjny powinien generować wkład w bazę naukową, technologiczną i wytwórczą naszego przemysłu na poziomie minimum 50%. Chcemy oddzielić armię od polityków, przy jednoczesnym zachowaniu cywilnej kontroli nad armią.

Edukacja to podstawa i tu stawiamy na edukację, która przygotowuje do życia w jego różnych aspektach. Płynny angielski po podstawówce, rezygnacja z oceniania zachowania na rzecz samooceny ucznia, pensja minimalna dla nauczyciela na poziomie średniej krajowej, zwiększenia nakładów na edukację do 6% PKB, opieka psychiatryczna w każdej szkole i wiele innych. Chcemy zwiększyć ilość miejsc w akademikach i wynająć je za symboliczną złotówkę.

Codzienne życie, rodzina – Chcemy uwolnić obrót ziemią w granicach miast, odblokować plany zagospodarowania przestrzennego, uprościć procesy i procedury tak aby w ciągu 4 lat powstało w Polsce milion mieszkań.  Chcemy zainwestować w rodzinę wprowadzając rodzinny PIT i zasadę im więcej dzieci tym mniejsze podatki.

Zapewnienie zdrowia i edukacji daje nam możliwość wzrostu gospodarczego naszego kraju. Tu wchodzimy na pole przedsiębiorców, którzy przez ostatnie lata rządów PiS, byli traktowani jak zło konieczne. Chcemy to zmienić poprzez danie możliwości czasowego niepłacenia ZUS, jeżeli firma jest w kryzysie, VAT powinien być płacony tylko od opłaconej faktury, „chorobowe” powinno być płacone przez ZUS od pierwszego dnia. Składka zdrowotna powinna znowu być składką, a nie jak teraz podatkiem. Aby osiągnąć stabilizację chcemy również na najbliższe 3 lata zamrozić wzrosty podatków. Jeżeli chodzi o zmiany przepisów muszą one następować minimum z 6-miesięcznym wyprzedzeniem zanim będą musiały być wdrożone. Dodatkowo chcemy, aby dwie niedziele w miesiącu były pracujące tak by spełnić potrzeby pracodawców i gospodarki, ale również uszanować prawo do wypoczynku i spędzenia czasu z rodziną dla pracowników. 

Transformacja energetyczna powinna być gwarantem możliwości zarabiania, prawdziwego zarabiania przez gospodarstwa domowe, wspólnoty mieszkaniowe na energii słońca i wiatru. Programy producenckie muszą w końcu przynosić zyski dla przedsiębiorczych Polaków.  

Uważamy, że dobry i dofinansowany samorząd jest gwarancją rozwoju Polski. Chcemy skończyć z dzieleniem środków centralnych według sympatii politycznych danego burmistrza, czy prezydenta miasta. Chcemy zwiększyć udział samorządów w pozyskiwaniu środków z podatków PIT oraz CIT.

W naszych opracowaniach zawarliśmy również programy i postulaty dla Polski: osób z niepełnosprawnością, rodzin zastępczych, lasów, mieszkalnictwa, Sołtysów, gospodarki wodnej, rolnictwa. Naprawdę zapraszam do wizyty na stronie partii Polska 2050 Szymona Hołowni i do zapoznania się z naszymi postulatami. 

 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów