Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

„Wyklejanki z szuflady Pani Szymborskiej”. Warsztaty plastyczne w Siemaszkowej

Z okazji 100. rocznicy urodzin noblistki, Teatr im. Wandy Siemaszkowej zaprasza na warsztaty plastyczne, które odbędą się w dniach 1-2 września. „Wyklejanki z szuflady Pani Szymborskiej” to zajęcia dla młodzieży i dorosłych inspirowane twórczością wybitnej poetki. Warsztaty poprowadzi Agata Kwiatkowska z pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie.
„Wyklejanki z szuflady Pani Szymborskiej”. Warsztaty plastyczne w Siemaszkowej
Źródło: Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

Na mocy uchwały przyjętej przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej, Wisława Szymborska wybrana została na patronkę roku 2023, w którym przypada 100. rocznica jej urodzin. Ta wybitna polska poetka – autorka trzynastu tomów poetyckich, laureatka literackiej Nagrody Nobla, której wiersze tłumaczone były na ponad czterdzieści języków, była wielką miłośniczką tworzenia kolaży, chociaż sama nazywała je po prostu „wyklejankami”. Plastyczne prace Szymborskiej, będące początkowo odpowiedzią na deficyt kartek pocztowych w latach 70., szybko stały się dla niej alternatywną formą wyrazu, łączącą słowo pisane z obrazem.

Organizowane przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej warsztaty będą okazją do lepszego poznania twórczości poetki, a także odkrycia w sobie kreatywnego potencjału – każdy z uczestników wykona pracę plastyczną przy użyciu farb, kredek, wycinków z gazet i fotografii tak, jak robiła to Wisława Szymborska, tworząc własne kolaże. Podsumowaniem warsztatów będzie wystawa prac prezentowana w galerii Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie. Zgłoszenia przyjmowane są do dn. 25 sierpnia – ilość miejsc ograniczona!

Wydarzenie realizowane jest w ramach Przestrzeni Sztuki – programu finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Miejsce: Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Szajna Galeria

Terminy:

1.09.2023 piątek godz. 10:00-12:00 grupa 1
2.09.2024 sobota godz. 10:00-12:00 grupa 2 i godz. 13:00-14:00 grupa 3 Zapisy: przez formularz dostępny pod linkiem: https://tiny.pl/cwmxn Uwaga: wiek uczestników 16+, ilość miejsc ograniczona!


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów