Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nowy atakujący zasili drużynę Asseco Resovii!

Dwudziestosiedmioletni atakujący, Stéphen Boyer, podpisał kontrakt wiążący go z klubem Asseco Resovii Rzeszów na dwa lata.
Nowy atakujący zasili drużynę Asseco Resovii!
Autor: Arkadiusz Modliński / Jastrzębski Węgiel

Zawodnik pochodzi z Saint-Denis leżącej na francuskiej wyspie Reunion. Jest wielokrotnym reprezentantem Francji. W 2016 roku zdobył brązowy medal Ligi Światowej, a rok później sięgnął po złoty medal w tych rozgrywkach. Na swoim koncie ma także srebro (2018), brąz (2021) i złoto (2022) Ligi Narodów, a także mistrzostwo na Igrzyskach Olimpijskich w 2021 roku.

W sezonie 2021/2022 w barwach Jastrzębskiego Węgla zdobył  wicemistrzostwo Polski, a rok później, w 2022/2023 tytuł mistrza Polski. Razem z drużyną odniósł dwukrotne zwycięstwo w Superpucharze Polski (2022, 2023).

W trakcie dwóch sezonów rozegranych w polskiej lidze zdobył 761 punktów, w tym 90 bezpośrednio z zagrywki i 71 blokiem. W minionym sezonie aż ośmiokrotnie był wybierany najlepszym zawodnikiem meczu, a także zajął pierwsze miejsce w rankingu zagrywających PlusLigi.


Cieszę się, że Stéphen Boyer dołączył do drużyny Asseco Resovii Rzeszów. Jest jednym z najlepszych atakujących na świecie, a jego warunki fizyczne i umiejętności siatkarskie, które prezentował w ubiegłych sezonach, są imponujące. Wierzę, że w nachodzącym sezonie wspólnie sprawimy sporo radości naszym Kibicom

– powiedział Piotr Maciąg, prezes Asseco Resovii.

 

Źródło: assecoresovia.pl


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów