Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

20 marca spotkanie Marka Materka z mieszkańcami Podkarpacia w Rzeszowie

20 marca spotkanie Marka Materka z mieszkańcami Podkarpacia w Rzeszowie
IMG_20230318_130600
20 marca w Rzeszowie w Hotelu Prezydenckim (ul. Podwisłocze 48) spotkanie przedstawicieli Ruchu Marka Materka z mieszkańcami Podkarpacia. Spotkanie odbędzie się w Platynowej Sali. Początek spotkania o godz. 17:00.  Link do wydarzenia dostępny tutaj.Marek Materek to polski samorządowiec ze Starachowic, który w 2014 roku został najmłodszym prezydentem w Polsce. W dniu wyboru miał 25 lat i uzyskał 58,54% głosów. Jak sam zaznaczał został obdarzony sporym kredytem zaufania. Mieszkańcy powierzyli losy miasta młodej osobie. Wspominał, że ludzie mieli dość konfliktów lokalnych polityków i dlatego wybrali osobę "z zewnątrz", która rozwiąże wszystkie problemy miasta. Jak widać spełnił oczekiwania mieszkańców bo w 2018 roku został wybrany ponownie z wynikiem 84,4%. Wprowadził też swoich przedstawicieli do Rady Powiatu. 

Materek rusza w Polskę. "Jest na kogo głosować"- przekonuje

Teraz Marek Materek rusza w Polskę i przekonuje, że jest wreszcie na kogo głosować. Materek to skuteczny samorządowiec, który znalazł się w gronie 15 najlepszych prezydentów kraju w rankingu Newsweeka. Jednak, czy podoła i dostanie się do Sejmu RP? Jak przekonywał to jego marzenie. Uważa, że jest wybór pomiędzy PO i PiS. Dlatego pod koniec 2022 roku wspólnie z wójtami, burmistrzami i społecznikami zawiązał Ruch Marka Materka. Chce startować do Sejmu i zapowiada walkę o lepszą Polskę. 
Postanowiliśmy odpowiedzieć na społeczne zapotrzebowanie i przygotować swoją ofertę dla tych, którzy nie chcą dłużej wybierać między Panami Kaczyńskim i Tuskiem. Ci dwaj panowie uczestniczą w życiu publicznym tak długo, dłużej niż ja żyję na tym świecie. W tym czasie zrobili wiele dobrego dla Polski, za co jesteśmy im wdzięczni. Mam jednak wrażenie, że w pewnym momencie w ich relacje wdarła się nienawiść, a jak wiadomo nienawiść to taki fundament, na którym nigdy niczego dobrego i trwałego nie udało się zbudować

- mówił Materek i dodaje, że w 2023 roku można przedłużyć ten konflikt. On tego nie chce i dlatego przekonuje do swojego Ruchu. Prezydent Starachowic mówi 
Myślałem o tym, w jakiej Polsce chciałbym, by urodziło się i dorastało nasze dziecko. Przede wszystkim bezpiecznej. Polsce, która utrzymuje dobre relacje z innymi państwami i prowadzi przemyślaną politykę zagraniczną. Polsce przyjaznej swoim obywatelom, która nie represjonuje ludzi, a stara się wspierać ich rozwój. Polsce równych szans, w której każdy niezależnie od statusu społecznego czy materialnego może zajść na sam szczyt bez układów i politycznych powiązań. Jeśli chcecie żyć w takiej właśnie Polsce, mam dla Was dobrą informację: TAK, jest na kogo głosować!

- podsumował Materek.

23 postulaty Materka i jego Ruchu. W Rzeszowie będziemy mogli o tym porozmawiać.

Marek Materek i jego sztab przedstawił ostatnio 23 postulaty. O nich możecie przeczytać tutaj. Są to m.in likwidacja powiatów, likwidacja kuratoriów oświaty, budowa tanich i dostępnych mieszkań, czy niezależne media publiczne. 

Agenda poniedziałkowego spotkania:

1. Powitanie
2. Przedstawienie ogólne osób na widowni + zasady spotkania
3. Przedstawienie Gościa (notka poniżej)
4. „Samorządy w kontekście kryzysu energetycznego na przykładzie Starachowic”
5. Panel dyskusyjny dot. prezentacji
6. Przedstawienie idei RMM – 23 postulaty Tak Dla Polski
7. Pytania z sali
8. Podsumowanie spotkania, zaproszenie do współpracy, zakończenie – LIDER Powiat Rzeszowski

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów