Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Chcę być prezydentem wszystkich mieszkańców

Chcę być prezydentem wszystkich mieszkańców
Fijol podziekowanie-ink
Dziś na konferencji Konrad Fijołek, prezydent elekt Rzeszowa podziękował mieszkańcom za udział w wyborach. - Chcę być prezydentem wszystkich mieszkańców- podkreślił Konrad Fijołek.

Blisko 80 tysięcy osób wzięło udział w tych wyborach, ponad 45 tysięcy wyborów głosowało na Konrada Fijołka.

-To wyzwanie i wielka odpowiedzialność – mówił Fijołek. - Bardzo wszystkim Rzeszowianom dziękuję za udział w tych wyborach. To pokazuje jak Rzeszów jest przywiązany do idei demokracji. Dzięki tak licznemu uczestniczeniu w tych wyborach i dzięki tym wynikom, fantastyczni Rzeszowianie wysłali niesamowicie pozytywny sygnał do całej Polski, jak powinno wyglądać święto demokracji, jak powinniśmy dyskutować o swoich lokalnych sprawach, jak wreszcie zabierać się za ich rozwiązanie. Ten sygnał, że tu zwyciężyła jedność, że może być porozumienie, ten przykład poszedł w całą Polskę.
Drodzy Rzeszowianie, zrobiliście najlepszą promocję naszego miasta chyba w jego historii. To fantastyczny moment. Nisko, nisko się Państwu za to kłaniam i dziękuję - dodał Konrad Fijołek.

Zaznaczył że jednym z pierwszych działań w zakończonej właśnie kampanii było powołanie Obywatelskiego Sztabu Wyborczego. Tym sztabem byli wszyscy mieszkańcy Rzeszowa, którzy podczas licznych spotkań na ulicach, osiedlach, pod sklepami, zgłaszali sprawy do naprawienia i problemy. – Pamiętajmy, że początek tej kampanii był bardzo trudny, była wiosna, zimna wiosna, była pandemia, nie można było się spotykać, a jednak chcieliście wychodzić na ulice, chcieliście, marznąć, chcieliście moknąć w deszczu, żeby o Rzeszowie rozmawiać. I to właśnie wy stanowiliście ten Obywatelski Sztab Wyborczy- powiedział Konrad Fijołek.

Prezydent elekt podziękował także za wszystkie wyrazy sympatii i wsparcia, które otrzymywał przez cały czas kampanii. Zaprosił do współpracy wszystkich mieszkańców Rzeszowa bez względu na poglądy i bez względu na kogo głosowali.
-Pokazaliście, że tego dzisiaj oczekują obywatele od władzy, na każdym szczeblu. Tego żeby przestać dzielić, różnicować, a zacząć rozmawiać o problemach. Nawet się różnić, ale różnić się pięknie. Różnić się w sposób elegancki i kulturalny, po to abyśmy mogli wspólnie razem, po tym, kiedy kurz wyborczy opadnie, zabrać się do pracy. Chcę być prezydentem wszystkich Rzeszowian – dodał Konrad Fijołek.
Prezydent elekt zaprosił wszystkich Rzeszowian na swoje zaprzysiężenie na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa, na najbliższy poniedziałek, na godzinę 14. Ze względu na ograniczoną liczbę mieszkańców, jaka zmieści się do ratusza, obiecał spotkanie na rzeszowskim Rynku.
-Tuż po zaprzysiężeniu, ale przed objęciem gabinetu, chciałbym spotkać się z Rzeszowianami, tutaj na rzeszowskim Rynku. Serdecznie wszystkich zapraszam- powiedział Konrad Fijołek.

maf

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów