Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Ostatni dzień zapisów na szkolenie z fake newsów

Ostatni dzień zapisów na szkolenie z fake newsów
Szkolenie

Autor: Plakat wydarzenia. fot. Materiały organizatorów

W sobotę, 11 marca, o godz. 12, na Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się szkolenie Sprawdzam To! 2.0, poświęcone fake newsom i ich rozpoznawaniu. Wydarzenie to zorganizują członkowie rzeszowskiego NZS-u we współpracy z Fundacją Ważne Sprawy. Zapisy trwają do piątku.

Plakat wydarzenia. fot. Materiały organizatorów

Cel i program


Jak wyjaśniają organizatorzy, w dzisiejszych czasach jesteśmy bombardowani różnej kategorii informacjami, często mającymi przede wszystkim wzbudzić sensację i niekoniecznie przekazywać merytoryczne oraz zgodne z prawdą treści. Sobotnie szkolenie ma być próbą wyjścia naprzeciw temu zjawisku.

Osoby uczestniczące dowiedzą się m.in.:
- czym są fake newsy?
- jakie są ich rodzaje?
- dlaczego i w jaki sposób powinno się weryfikować docierające do nich informacje i jak to robić?

Dwugodzinne szkolenie odbywać się będzie na terenie Kampusu Rejtana. Formularz zgłoszeniowy znajduje się pod następującym linkiem: https://forms.office.com/e/T5cKBz6k32

Prowadzący


Wydarzenie poprowadzi dwójka specjalistów:

Gabriela Grzyb - absolwentka I stopnia Socjologii na Uniwersytecie Rzeszowskim na specjalizacji: Badanie rynku i opinii publicznej. Obecnie studentka II stopnia Socjologii na specjalizacji: Zarządzanie zasobami ludzkimi. Prywatnie również dziennikarka Akademickiego Radia Feniks.fm oraz częsta wolontariuszka.

Krystian Adam Gajewski - absolwent I stopnia Socjologii na Uniwersytecie Rzeszowskim. Obecnie student II stopnia Socjologii na specjalizacji: Zarządzanie zasobami ludzkimi. Związany też z branżą ubezpieczeniową.

O Fundacji


Fundacja Ważne Sprawy to ośrodek przyciągający aktywne społecznie osoby, którego celem jest generowanie twórczego napięcia, stanowiącego podstawę dla eksperckiej debaty, zarówno w przestrzeni online, jak i offline.

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów