Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zobaczcie zdjęcia z walentynkowego koncertu Grzanego Wina w auli Politechniki Rzeszowskiej [ZDJĘCIA]

Zobaczcie zdjęcia z walentynkowego koncertu Grzanego Wina w auli Politechniki Rzeszowskiej [ZDJĘCIA]
IMG_7530

Autor: Fot. MZ

We wtorek, 14 lutego w Politechnice Rzeszowskiej odbył się koncert zespołu Grzane Wino. Przybyło wielu gości.
Grzane Wino zaśpiewało nie tylko dla zakochanych. Tematem piosenek podczas koncertu oprócz miłości do gór, była także miłość. W ten wyjątkowy wieczór słuchacze mogli usłyszeć spokojne dźwięki w towarzystwie wzruszających wierszy Bożeny Spryńskiej i Adama Ziemianina.

 Fot. MZ

Zespół Grzane Wino powstał w 2016 roku, w nieco innych składzie niż obecnie. Ich debiutem był występ na eliminacjach do Przeglądu Piosenki Turystycznej "Barwinek" jako zespół MRPP. 

Grupa funkcjonuje w stałym składzie Marcin Iżela, Paweł Czop, Piotr Zapart, Stefan Ryszkowski, Andrzej Zając. Od początku istnienia współpracują z poetką z Przemyśla - Bożeną Spryńską, która pisze teksty dla muzyków.

Fot. MZ


W  2017 roku zespół zdobył nagrodę Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej Natchnieni Bieszczadem, a także zdobyli wyróżnienie na festiwalu Przy kominku w Kielcach. Kolejne lata to dalsze sukcesy: koncerty, nagrody wyróżnienia także na arenie międzynarodowej. 
W naszych utworach można znaleźć elementy ulubionych gatunków muzycznych z przewagą folku, piosenki turystycznej i poetyckiej. Wnosimy nutkę optymizmu i melancholii proponując zanurzenie się w piękno ujętego słowami i muzyką krajobrazu - zapewniają członkowie zespołu.

Fot. MZPodczas wtorkowego koncertu zespół zaprezentował przedpremierowo kilka nowych utworów przygotowanych na czwartą płytę. W repertuarze nie zabrakło także tych znanych, starszych, ulubionych znanych z trzech krążków: Bieszczady, Zielone Pudełko i Melodie Nocy.

 

Zobaczcie zdjęcia z wydarzenia!


IMG_7549

IMG_7549

IMG_7646

IMG_7646

IMG_7620

IMG_7620

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Komentarze