Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Zamknięcie ul. Grottgera

Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Zamknięcie ul. Grottgera
budowa-rzeszowskiego-centrum-komunikacyjnego-prace-na-ul-grottgera-przedluzone_6702_BQkd2K

Autor: fot. Grzegorz Bukała, UM Rzeszowa

W środę rozpoczynają się prace przy przebudowie ul. Grottgera, będące jednym z elementów potężnej inwestycji - budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego.

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne to zadanie składające się z trzech elementów. Pierwszy z nich to budowa parkingu podziemnego na placu przed głównym rzeszowskim dworcem kolejowym. Będzie w nim miejsce dla ponad 100 samochodów oraz miejsca postojowe także dla taksówek, rowerów.


Drugi to przebudowa układu drogowego w rejonie dworca, która obejmie ul. Grottgera na odcinku od skrzyżowania z ul. Asnyka do ul. Bardowskiego. Na skrzyżowaniu Grottgera i Asnyka powstanie rondo. Trzeci etap to przebudowa budynku dworca.


W środę 1 lutego wykonawca prac – firma Budimex zamknie ulicę  Grottgera – odcinek od skrzyżowania z ul. Asnyka do placu Kilińskiego. Ulica św. Mikołaja będzie jednokierunkową – ruch od strony ul. Asnyka w kierunku ul. Żeromskiego.


Na wyłączonym z ruchu odcinku ul. Grottgera w środę rozpocznie się przebudowa. W pierwszej kolejności wykonawca przebudowywał będzie chodniki. Ruch pieszy będzie odbywał się wyłączoną z ruchu samochodowego jezdnią.


 

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów