Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Drużyna pierwszej rundy TAURON Ligi 2022/2023

Drużyna pierwszej rundy TAURON Ligi 2022/2023
20230114-20230114-img-3241
Autor: fot. Developers BELLA DOLINA Rzeszów
Minął już półmetek fazy zasadniczej TAURON Ligi sezonu 2022/23. Dominują w niej siatkarki ŁKS Commercecon Łódź i Developres BELLA DOLINARzeszów.

Dotychczas mamy ligę dwóch prędkości. Dwie drużyny wyraźnie prowadzą, za nimi jest wstrząsany turbulencjami kadrowymi Grupa Azoty Chemik Police, a wśród pozostałych każdy może wygrać z każdym.

Zdecydowanie najlepszy jest ŁKS Commercecon, kończący rundę z kompletem wygranych. Łodzianki straciły tylko punkt, w spotkaniu z Developresem BELLA DOLINA. Trener Alessandro Chiappini ma mocną i szeroką kadrę, z której w pełni korzysta.

W łódzkiej drużynie jest jednak siatkarka, która na boisku robi różnicę - to Roberta Ratzke, znakomita rozgrywająca, medalistka mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich.

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź i Developres Rzeszów dominują TAURON Ligę


Dublerką w drużynie rundy jest rzeszowianka Katarzyna Wenerska. Z pewnością Brazylijka ma łatwiejsze zadanie od rywalek z tej pozycji, bo obok siebie ma znakomite siatkarki. Na środku są trzy reprezentantki Polski, a ile znaczy dla drużyny Valentina Diouf, pokazały niedzielne derby Łodzi, w których Włoszka rozwiązywała wszystkie problemy swojej drużyny w ataku.

Cztery zawodniczki zdobyły więcej od niej punktów po atakach, ale Włoszka najskuteczniejsza była w kluczowych momentach. Jej dublerką jest Monika Gałkowska, najskuteczniejsza siatkarka rozgrywek.

Z trzech środkowych ŁKS Commercecon najlepszą rundę miała Klaudia Alagierska-Szczepaniak, najlepsza blokująca TAURON Ligi. Wyróżniliśmy też młoda Dominikę Pierzchałę, jako przedstawicielkę największej rewelacji rozgrywek, którą jest BKS Bostik Bielsko-Biała.

Zespół prowadzony przez Bartłomieja Piekarczyka zajmuje czwarte miejsce z niewielką stratą do Grupy Azoty Chemika Police, a przecież potencjał finansowy obu klubów jest nieporównywalny. W umownej drugiej szóstce są Aleksandra Gryka z ŁKS Commercecon i była ełkaesianka Joanna Pacak, która w spotkaniu z #Volleyem Wrocław zdobyła aż 25 punktów.

Gdyby nie świetna gra rzeszowskich przyjmujących: Jeleny Blagojević i Ann Kalandadze, w pierwszym składzie znalazłaby się Paulina Damaske, ofensywna liderka klubu z Bielska-Białej. Obie skrzydłowe Developresu BELLA DOLINA spisują się doskonale, a Gruzinka przeszła drogę z rezerwy do kluczowej zawodniczki wicelidera.

Uzupełnieniem drużyny rundy jest Karolina Drużkowska, wielka nadzieja polskiej siatkówki, która, choć jest jeszcze chimeryczna, zaczyna spełniać nadzieje...

Drużyna pierwszej rundy TAURON Ligi 2022/23  • Valentina Diouf, 

  • Klaudia Algierska-Szczepaniak

  • Anna Kalandadze

  • Jelena Blagojević

  • Dominika Pierzchała

  • Roberta Ratzke

  • Aleksandra Szczygłowska


 

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów