Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Mikołaj Kubala walczy z SMA. Wciąż brakuje ponad 2 mln złotych na lek, który może mu pomóc

Mikołaj Kubala walczy z SMA. Wciąż brakuje ponad 2 mln złotych na lek, który może mu pomóc
content_f42b7f0f-ccb2-4728-aa11-5ccd4a57523d
Wciąż nie możemy uwierzyć, że w Polsce jest grupa dzieci które skazano na zbiórki publiczne. Terapia lekiem z USA. Lek ten kosztuje ponad 9 mln złotych. Dlaczego skazano? Bo nie załapały się na refundację tego leku. Jednym z nich jest Mikołaj Kubala. Z prośbą o udostępnienie informacji o zbiórce zwrócono się do nas w wiadomości prywatnej.

Na leczenie Mikołaja zebrano obecnie ponad 6 mln złotych, jednak do pełni szczęścia brakuje kwoty ponad 2 mln złotych. Mikołaj przyszedł na świat 26 stycznia 2022 roku. Lekarze zabrali małego Mikołaja na zabieg do Zabrza, bo przepuklina pępowinowa, w której jest jelito nie wchłonęła się. Zabieg wykonano pomyślnie. Jednak 6 lutego na rodzinę spadł cios. Pani Małgorzata otrzymała informację, że jej synek ma SMA. 

Syn wrócił do domu razem z rodzicami. Ci poprosili o powtórzenie badania, bo być może ktoś się pomylił. O tym, że o pomyłce nie ma mowy przekonali się tydzień później. Telefon z potwierdzeniem SMA zadzwonił 13 lutego. 
Rdzeniowy zanik mięśni to okrutna i śmiertelna choroba. Codziennie zadaje sobie jedno pytanie – “Dlaczego Mikołaj?” Mając kilka tygodni, wycierpiał więcej, niż niejeden dorosły… A gdy miało już być dobrze, przyszedł nasz największy wróg – SMA. Nie mogę znaleźć słów, którymi potrafiłabym opisać, jak bardzo się boję…

- pisze pani Małgorzata. 

Razem z mężem Marcinem wierzą, że wszystko będzie dobrze.

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/miki-sma

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów