Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Akcja "trzeźwość" na Podkarpaciu. Skontrolowano 25 ty. kierowców

Akcja "trzeźwość" na Podkarpaciu. Skontrolowano 25 ty. kierowców
303-253070
Autor: fot. KWP Rzeszów
Podczas akcji „Trzeźwość”, na drogach województwa podkarpackiego, policjanci skontrolowali ponad 25 tys. kierujących. 

W niedzielę i poniedziałek, podkarpaccy policjanci ruchu drogowego starali się, aby na drogach naszego regionu było bezpiecznie. Przez dwa ostatnie dni, w ramach działań „Trzeźwość”, funkcjonariusze reagowali na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Sprawdzali trzeźwość kierowców podczas rutynowych kontroli, ale również w wyznaczonych punktach kontrolnych, we wszystkich powiatach województwa podkarpackiego.

Skontrolowano ponad 25 tys. kierowców


Policjanci ruchu drogowego, wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, skontrolowali 25 394 kierowców. Podczas prowadzonych działań, policjanci ujawnili 36 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 18 kierowców badanie wskazało ponad 0,5 promila, odpowiedzą oni za przestępstwo. Pozostałych 18 odpowie za wykroczenie.

- Każdy kierowca, który zdecyduje się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie jest nie tylko nieodpowiedzialne, ale przede wszystkim może mieć tragiczne konsekwencje - ostrzega policja. 

 

 

 

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów