Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Prace na rzeszowski torze. Dosypano 15 ton glinki

Prace na rzeszowski torze. Dosypano 15 ton glinki
322392953_1220957998855326_3328761663382161205_n

Autor: fot. Speedway Stal Rzeszów

Na rzeszowskim torze trwają prace przygotowawcze pod sezon żużlowy 2023. Działacze dosypali na tor 15 ton glinki.

Przypomnijmy, że w minionym już sezonie 2022 rzeszowski tor nie był atutem gospodarze. "Żurawie" wygrali na nim bowiem dwa z sześciu spotkań. Szczególnie dotkliwe porażki była ze SpecHouse PSŻ-em Poznań czy Optibet Lokomotiv Daugavpils. 

Tor żużlowy w sezonie 2023 atutem gospodarzy?


Modernizacja, jaka ma miejsce z początkiem 2023 roku dotyczy dosypania piętnastu ton glinki, a także gruntownego przygotowania toru. Trzeba dodać także, że prace te toczą się pod ścisłym nadzorem GKSŻ.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez klub, takie działania na torze nie miały miejsca w ciągu ostatnich 30 lat. Kibice z całą pewnością liczą, że zmiany poskutkują emocjonującymi widowiskami z wieloma mijankami przy Hetmańskiej 69 w sezonie 2023.

Pierwsze spotkanie rzeszowian w nadchodzącym sezonie będzie starciem derbowym na torze w Tarnowie (8 lub 9 kwietnia). Natomiast pierwsze domowe starcie rozegrane zostanie tydzień później, a rywalem ma być Polonia Piła.

To spotkanie jednak nadal stoi pod znakiem zapytania, ponieważ klub z wielkopolski nadal czeka na uzyskanie licencji. 

Stal Rzeszów z awansem na zaplecze PGE Ekstraligi?


Przypomnijmy, że początkiem listopada działacze Stali Rzeszów ogłosili skład na nadchodzący sezon. Na papierze może on robić niebywałe wrażenie. 

Ze znanych twarzy w drużynie nadal występować będą Kevin Wölbert, Eduard Krčmář, a także młodzieżowcy – Mateusz Majcher, Konrad Mikłoś oraz Nikodem Chorzępa. Z kolei w gronie nowych zawodników znaleźli się: Marcin Nowak, Peter Kildemand, Jonas Jeppesen, Jacob Thorssell oraz zawodnicy formacji U24: Mateusz Tudzież i Rafał Karczmarz.

Natomiast w zestawieniu nowych młodzieżowców są: słoweński talent Anže Grmek, Anders Rowe, Philip Hellström-Bängs i Rune Thorst. Pełny skład oraz fotorelację z jego prezentacji możecie zobaczyć Państwo tutaj: https://rzeszow-info.pl/texom-stal-rzeszow-przedstawila-sklad-na-nadchodzacy-sezon-2-ligi-zuzlowej-fotrelacja/

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów