Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Święto 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

Święto 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie [ZDJĘCIA]
IMG_3216-1200x777
Autor: fot. Podkarpacki Urząd Wojewodzki
Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wzięła udział w uroczystościach zorganizowanych przez 1. Batalion Strzelców Podhalańskich. Jednostka, nawiązująca do historii formacji górskich, obchodzi swoje święto na początku grudnia.

Uroczysta zbiórka odbyła się przed budynkiem Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Apel był okazją do podziękowania wszystkim żołnierzom za dotychczasowe zaangażowanie w ramowe przedsięwzięcia brygady, Wręczono także wyróżnienia, odznaczenia pamiątkowe i ryngrafy okolicznościowe.  

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart skierowała do żołnierzy słowa uznania i podziękowania za codzienny trud i zaangażowanie w sprawy związane z obronnością naszego kraju. Podkreśliła też, jak ważna dla polskiego żołnierza jest historia.

- To właśnie z historii wypływa etos polskiego żołnierza – nieustępliwego, walecznego, z determinacją dążącego do realizacji wyznaczonego zadania. Dzisiaj etos w sercu Podhalańczyka pozostaje ten sam, natomiast zadania nieustannie ulegają zmianom. Jestem dumna z żołnierzy 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich. Z tego, że do realizacji wszelkich wyzwań podchodzicie sumiennie, rzetelnie, z determinacją, zgodnie z etosem żołnierskiej służby. Jesteście gwarantem bezpieczeństwa tego regionu i naszej Ojczyzny, a bezpieczeństwo złożone w rękach profesjonalistów to także wielkie zobowiązanie do tego, aby z tej drogi, którą wybraliście w momencie złożenia przysięgi nie rezygnować i z determinacją iść do przodu. Macie ogromne zaufanie swoich rodaków. Jestem pewna, że nigdy tego zaufania nie zawiedziecie - mówiła Ewa Leniart.

1. Batalion Strzelców Podhalańskich jest jedną z największych jednostek 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Został sformowany 26 maja 1993 roku. Rok później jednostka przyjęła imię gen. bryg. Józefa Kustronia. Batalion jest również spadkobiercą tradycji 1 Pułku Strzelców Podhalańskich, którego historia sięga 1918 roku.
Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów