Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Spotkanie autorskie z Piotrem Milewskim w WiMBP

Spotkanie autorskie z Piotrem Milewskim w WiMBP
FB_IMG_1668606806970
Wypożyczalnia Główna Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Dyskusyjny Klub Książki zapraszają na spotkanie autorskie z pisarzem, poetą, dziennikarzem - Piotrem Milewskim. Wydarzenie odbędzie się dziś, 16 listopada o godzinie 18:00 w Wypożyczalni Głównej (ul. Dąbrowskiego 33A).

Piotr Milewski to także podróżnik, fotografik, ekonomista. Urodził się w Chełmie, mieszkał w Opolu. Studiował w Poznaniu, Wiedniu, Pasawie, Filadelfii, Sapporo i Otaru. Dziewięć lat spędził w Japonii. Współpracuje z polskimi i japońskimi czasopismami oraz z prasą polonijną gdzie publikuje fotoreportaże, korespondencje i eseje. Podróżował po Europie, Azji, Afryce i Ameryce Północnej.

Jego książki to m.in.: "Dzienniki japońskie: zapiski z Roku Królika i Roku Konia", "Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat", "Transsyberyjska: drogą żelazną przez Rosję i dalej", "Planeta K.: pięć lat w japońskiej korporacji". Milewski jest współautorem takich tytułów jak "Hokkaido: Japonia bez gejsz i samurajów", "Wyspa: opowieści podróżne", "Azja: opowieści podróżne" (a także "Słownika terminologii handlowej, podatkowej i księgowej polsko-niemieckiego, niemiecko-polskiego").

Na spotkanie obowiązuje wstęp wolny na podstawie zaproszeń do odebrania w Wypożyczalni Głównej.

Impreza dofinansowana ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.źródło: UM Rzeszowa

Grafika promująca spotkanie z Piotrem Milewskim
Grafika promująca spotkanie z Piotrem Milewskim


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów