Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 10 czerwca 2023 02:56
Reklama

Braun na osiedlu Korona

Braun na osiedlu Korona
Grzegorz Braun-ink
Wczoraj Grzegorz Braun, kandydat na prezydenta Rzeszowa spotkał się z mieszkańcami osiedla Korona przy ulicy Załęskiej. Mieszkańcy od trzech lat borykają się z problemem zalewanych piwnic. Braun ma swoje rozwiązanie tego problemu. Jego projekt złoży w Ratuszu.

- Po zbadaniu sprawy i przeanalizowaniu dokumentacji okazuje się, że nie dopełniono odpowiednich procedur, związanych z przygotowaniem terenu pod budowę, w tym właściwego odwodnienia tego miejsca – mówił kandydat. - Miejsca takie, jak tereny przy ulicy Załęskiej i Księżycowej powinny wpierw wyposażone być w kanalizację deszczową, melioracyjną, gdyż zabudowa mieszkaniowa na tego typu gruntach skutkuje zalewaniem piwnic, przemakaniem fundamentów i ścian, a następnie grzybem na ścianach mieszkań.

Braun przypomniał, że podczas pierwszej wizyty w tym miejscu, gdy akurat były dni deszczowe, mieszkańcy brodzili w wodzie po kostki, zarówno na parkingu przed blokiem, jak i w piwnicy.

Zaapelował też do innych kandydatów, aby pomogli w rozwiązaniu tego problemu. - Pan Konrad Fijołek jako radny niech zwoła jak najprędzej posiedzenie Rady Miejskiej celem podjęcia odpowiedniej uchwały, której projekt mam już gotowy i jeszcze dziś złożę go w Ratuszu. Pani wojewoda Ewa Leniart niech jak najprędzej wygospodaruje środki finansowe z budżetu województwa, które zabezpieczą projekty melioracyjne w Rzeszowie i na Podkarpaciu. A pan wiceminister Marcin Warchoł, niech uruchomi odpowiednie procesy w prokuraturze, która przyjrzy się, czy aby nie naruszono przepisów prawa przy projektowaniu i budowie tego osiedla. Radny Fijołek, wojewoda Leniart, wiceminister Warchoł – macie pole do popisu - apelował Braun.

Na konferencji Braun zapowiedział także, że będzie osobiście nadzorował tę sprawę.

maf

Oceń

Komentarze
Reklama