Program „Dzielimy się ciepłem” to inicjatywa, która od lat wspiera najbardziej potrzebujących odbiorców ciepła sieciowego. Pod koniec grudnia, w ramach edycji na rok 2025, środki finansowe trafiły do organizacji, które na co dzień otaczają opieką najbardziej bezbronnych – chore dzieci oraz bezdomne zwierzęta.
Konkretne wsparcie dla najbardziej potrzebujących
Tegoroczna pomoc została rozdzielona pomiędzy dwóch beneficjentów, dla których koszty ogrzewania stanowią znaczną część budżetu:
- 45 000 złotych otrzymała Fundacja Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci,
- 10 000 złotych trafiło do Schroniska dla zwierząt „KUNDELEK”.
Przekazane środki zostaną przeznaczone na pokrycie rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową, co pozwoli obu placówkom zaoszczędzić fundusze na ich statutową działalność – opiekę medyczną, leki czy karmę.

Odpowiedzialność społeczna w praktyce
Dla rzeszowskiego oddziału PGE Energia Ciepła, bycie największym producentem ciepła i energii elektrycznej w mieście wiąże się z poczuciem odpowiedzialności za lokalną społeczność.
„Jesteśmy związani z miastem i jego mieszkańcami, bo to dla nich produkujemy i dostarczamy ciepło. (...) Po raz kolejny udział w programie »Dzielimy się ciepłem« umożliwił wsparcie lokalnych organizacji pożytku publicznego” – podkreśla Tadeusz Kępski, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział w Rzeszowie.
Dyrektor zaznacza, że celem elektrociepłowni jest dostrzeganie potrzeb tych, którzy często sami nie potrafią o pomoc poprosić, kierując się przy tym zasadami zrównoważonego rozwoju.
Głos beneficjentów: Nadzieja dla dzieci i komfort dla zwierząt
Przedstawiciele obdarowanych instytucji nie kryją wdzięczności, podkreślając, jak ważne jest to wsparcie w trudnym okresie zimowym.
Rafał Ciupiński, Prezes Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, nazwał przekazane środki „darem serca”, który bezpośrednio przekłada się na jakość życia nieuleczalnie chorych podopiecznych.
„Dziękujemy, że wspólnie z nami dajecie im nadzieję i sprawiacie, że na ich twarzach pojawia się uśmiech” – powiedział prezes fundacji.
Z kolei Katarzyna Pokrzywa ze schroniska „KUNDELEK” zwróciła uwagę na kluczowe znaczenie ciepła systemowego dla dobrostanu zwierząt. Choć w kojcach zewnętrznych stosuje się słomę i koce, większość psów oraz kotów – zwłaszcza tych starszych, chorych i wrażliwych – przebywa w ogrzewanych budynkach.
„Dzięki wsparciu PGE Energia Ciepła możemy zagwarantować zwierzętom (...) bezpieczne, ciepłe warunki w nadchodzących miesiącach” – zaznaczyła przedstawicielka schroniska.
O programie „Dzielimy się ciepłem”
Program realizowany przez PGE Energia Ciepła ma zasięg ogólnopolski. Skierowany jest do organizacji pożytku publicznego korzystających z ciepła sieciowego, które nie zalegają z płatnościami. Inicjatywa ta jest obecna w wielu polskich miastach, m.in. w Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Lublinie czy Toruniu.
Wartość programu została doceniona na szczeblu krajowym – w 2019 roku Forum Odpowiedzialnego Biznesu wyróżniło go jako jeden z sześćdziesięciu projektów społecznych biznesu o największej wartości dla społeczeństwa w ostatnim 30-leciu.

![Gala Boksu Olimpijskiego przyciągnęła tłumy kibiców do Sokołowa Małopolskiego [ZDJĘCIA] Gala Boksu Olimpijskiego przyciągnęła tłumy kibiców do Sokołowa Małopolskiego [ZDJĘCIA]](https://static2.rzeszow-info.pl/data/articles/sm-4x3-gala-boksu-olimpijskiego-przyciagnela-tlumy-kibicow-do-sokolowa-malopolskiego-zdjecia-1774200683.jpg)

![Sportowe emocje w Świlczy. Turniej siatkówki o Puchar Wójta przyciągnął 8 drużyn [ZDJĘCIA] Sportowe emocje w Świlczy. Turniej siatkówki o Puchar Wójta przyciągnął 8 drużyn [ZDJĘCIA]](https://static2.rzeszow-info.pl/data/articles/sm-4x3-sportowe-emocje-w-swilczy-turniej-siatkowki-o-puchar-wojta-przyciagnal-8-druzyn-zdjecia-1774178484.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze