Hałas, który zaniepokoił sąsiadów
Wszystko zaczęło się w poniedziałek około godziny 20:30. Dyżurny miejski otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonego mieszkańca jednego z bloków przy ul. Staszica. Zza ścian sąsiedniego mieszkania dobiegały krzyki oraz odgłosy przesuwania ciężkich mebli. Podejrzewając awanturę domową, na miejsce natychmiast wysłano patrol ze Śródmieścia.
Choć z wnętrza dobiegały głosy, nikt nie reagował na pukanie do drzwi. Sytuację wyjaśnił dopiero przyjazd właściciela mieszkania, który umożliwił policjantom wejście do środka. Wewnątrz zastano 27-letniego obywatela Ukrainy, który wynajmował tam pokój.
Nerwowe tłumaczenia i szklana witryna
Mężczyzna starał się przekonać mundurowych, że hałasy były wynikiem niewinnego przemeblowania. Policjanci zwrócili jednak uwagę na jego nienaturalnie nerwowe zachowanie. Instynkt ich nie zawiódł – podczas rozmowy zauważyli w szklanej witrynie dwa podejrzane zawiniątka zabezpieczone taśmą oraz wagę jubilerską.
Pytany o znalezisko, 27-latek przedstawił dość oryginalną wersję zdarzeń: twierdził, że paczki znalazł na chodniku i prawdopodobnie są to narkotyki, natomiast waga... należy do niego. Szczegółowe przeszukanie pokoju ujawniło kolejne niedozwolone substancje.
Poważne zarzuty i tymczasowy areszt
Zabezpieczone środki poddano wstępnym badaniom, które potwierdziły najgorsze przypuszczenia. Policjanci przejęli:
- ponad 74 gramy mefedronu,
- prawie 15 gramów marihuany.
Materiały zebrane przez śledczych trafiły do Prokuratury Rejonowej dla Miasta Rzeszów. Prokurator wszczął śledztwo i przedstawił 27-latkowi zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych i odurzających.
Co grozi podejrzanemu?
Zgodnie z polskim prawem, posiadanie znacznej ilości narkotyków jest przestępstwem zagrożonym surową karą:
- Do 10 lat pozbawienia wolności.
- Sąd Rejonowy w Rzeszowie, na wniosek prokuratora, zastosował już wobec mężczyzny areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.


![Protest mieszkańców zablokował prace przy łączniku Technologiczna–Miłocińska w Rzeszowie [ZDJĘCIA] Protest mieszkańców zablokował prace przy łączniku Technologiczna–Miłocińska w Rzeszowie [ZDJĘCIA]](https://static2.rzeszow-info.pl/data/articles/sm-4x3-protest-mieszkancow-zablokowal-prace-przy-laczniku-technologiczna-milocinska-w-rzeszowie-zdjecia-1774263914.jpg)


Napisz komentarz
Komentarze