Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Bezpieczne zachowanie w punktach szczepień przeciw COVID-19

Bezpieczne zachowanie w punktach szczepień przeciw COVID-19
szczepeinie-ink
Chętnych na szczepienia przeciw COVID-19 nie brakuje. Punkty szczepień robią wiele, aby czekanie na przyjęcie szczepionki było maksymalnie bezpiecznie. Niestety osoby, które chcą się zaszczepić czekają w gigantycznych kolejkach. W związku z tym mają sporą szansę się rozchorować, a nie ochronić. Problem kolejek można w łatwy sposób rozwiązać stosując się do kilku prostych zasad. 

 

Odpowiednie zachowanie rozwiąże problemy


Trwają szczepienia przeciw COVID-19. Stosowanie zasad reżimu sanitarnego zwiększa nasze bezpieczeństwo i zmniejsza transmisję wirusa. Nie bagatelizujmy zagrożenia, bądźmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych.  Wybierając się na szczepienie, warto pamiętać o 3 istotnych kwestiach:

  • Bądźmy punktualni. Przychodzenie do punktu szczepień na 2 lub 3 godziny przed szczepieniem nie przyspieszy szczepienia, za to wygeneruje dodatkowy tłok i niepotrzebne zdenerwowanie.

  • Pamiętajmy o zasadzie DDM. Dystans, dezynfekcja i maseczka powinny być obowiązkiem każdego oczekującego

  • Bądźmy samodzielni. Starajmy się ograniczyć kontakt z innymi osobami i nie przychodźmy na szczepienie w towarzystwie innych osób, jeżeli to nie jest konieczne.


Pamiętajmy także o dostosowywaniu się do próśb personelu punktu szczepień. Jeśli pada prośba o zwiększenie dystansu między osobami czekającymi na szczepienie, należy się dostosować.

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów