Od kilku miesięcy w RDK są prowadzone lekcje języka japońskiego dla początkujących. Przez ten czas powiększyło się grono chętnych do nauki i właśnie trwa nabór do nowych grup. Zajęcia prowadzi Mateusz Strojek, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Tohoku.
Pierwotnie zajęcia były skierowane do osób dorosłych i młodzieży od 13. roku życia. W związku z dużym zainteresowaniem, Rzeszowski Dom Kultury zdecydował się na obniżenie dopuszczalnego wieku uczniów – do nowych grup mogą przystąpić dzieci, które skończyły 10 lat. Zwiększyła się także liczba filii RDK, w których odbywa się nauka i aktualnie można wybierać spośród trzech: Krynicka (nowa), Rejtana i Widokowa.
Nauka języków poprawia pamięć, koncentrację i zdolności poznawcze, a znajomość japońskiego otwiera drzwi do świata anime i mangi. Oczywiście przed uczniami długa droga, dlatego organizatorzy zajęć zachęcają, aby na nią wkroczyć już teraz. Wszelkie potrzebne informacje oraz karta zgłoszenia są dostępne na stronie internetowej Rzeszowskiego Domu Kultury – www.rdk.rzeszow.pl.




![„Wilija” – niezwykły film o dawnym Podkarpaciu. Zobacz, jak wyglądały święta 100 lat temu [WIDEO, ZDJĘCIA] „Wilija” – niezwykły film o dawnym Podkarpaciu. Zobacz, jak wyglądały święta 100 lat temu [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://static2.rzeszow-info.pl/data/articles/sm-4x3-wilija-niezwykly-film-o-dawnym-podkarpaciu-zobacz-jak-wygladaly-swieta-100-lat-temu-wideo-zd-1766914140.png)

Napisz komentarz
Komentarze